kaculinda200

Jak se liší tání amorfního tělesa od tání krystalického tělesa?

Odpovědi
Kelt

Krystalické těleso taje při konkrétní teplotě, amorfní taje v určitém různě širokém rozmezí teplot.

Lamalam

Krystalické začne tát při dosažení teploty tání, která je přesně definovaná, během tání se teplota nezvyšuje i když se zvenčí dodává teplo, protože se nergie spotřebovává na fázovou přeměnu. teplota taveniny začne stoupat až je vše roztaveno. Amorfní postupně měkne a taje v širším pásmu teplot.