Jak se Kalousek vypořádá s propadem rozpočtu v jednom potravinářském odvětví?

Doplňuji:
hakitocz – poslanců je 200 a senátorů 81

Nejlepší odpověď
HakitoCZ

Čistě teoreticky by mohl zvýšit daně, aby lidé přestali kupovat to, co životně nepotřebují a ekonomiku by tím ještě více zmršil.
Proti tomuhle mě nenapadá obrany, uměle se tu drží krize, teď přišla prohibice a lidi si moc dobře rozmyslí, jestli si koupí tu limonádu za 35 korun, nebo raději šťávu do vody za 20.
Tady se musí řešit to, kam peníze tečou. Když mám díru v lodi, tak nebudu kýblovat, nejdřív tu díru vyspravím a kýblovat můžu potom.
V našem milém státě je tou dírou hlavně poslanecká sněmovna a senát. Parádní duo na „ztrácení“ státních peněz. Poslanci(je jich kolem tří set) už ani nepřemýšlí, kolik mají, jen vědí, že můžou mít víc a tak po té možnosti jdou. A jsou vpodstatě nepostihnutelní.
To je můj názor.

Další odpovědi
Fienir

Jednoduše, zvýší daně, takže to nakonec odnesem všechno my.