Fly

Jak se jmenuje ten přístroj + kolik stojí?

Prosím vás, nevíte, jak sejmenuje ten přístroj, který napojíte na počítač a mluvíte do něj, a on to jakokdyby „píše“ do počítače? Je to už dostupné? Kde se to dá sehnat, kolik to stojí?

Moc děkuji za odpovědi! Nashledanou, F.

Nejlepší odpověď
anonym

Obávám se že pro český jazyk dosud ne ale výzkum v tomto ohledu jede na slušne obrátky, hlasová syntéza řeči z textu i v českém jazyce je už velmi kvalitní a pro řadu využití i zdarma dostupná … například v http://transla­te.google.com, http://www.lin­guatec.net/on­lineservices/vo­ice_reader/ , ale rozpoznání mluveného slova je daleko obtížnější a trochu to už funguje pro největší světové jazyky, mezi kterými ještě čeština obvykle chybí.

google zozpoznavani hlasu však už oficiálně připravuje a má být jako řešení dostupné zdarma, přinejmenším je už teď dostupné v telefonech android, symbian, … čeština zatím chybí … , má k tomu být nutné internetové připojení … technologie bude dostupná i pro internetové prohlížeče, google chrome a firefox ale na to se zatím ještě čeká …, google to dělá hlavně kvůli tzv hlasovemu vyhledávání, ale má to být obecněji použitelné

Další odpovědi
elektrikář

Zkuste se zeptat na svazu invalidů ti by mněli vědět.