Kelt

Jak se jmenuje skladba – pochod v pohádce Tři veteráni?

V pohádce Tři veteráni je v čase 1:13.00 – 1:14:40 hrán pochod – podle řeči Feuers Marsch. Ale skladbu pod tímto názvem nemohu nikde najít. A přitom to není skladba od Uhlíře, protože stejný pochod je i ve filmu Atentát. Ví někdo název skladby a autora? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedll jste odkaz, v němž je možné skladbu připomenout. Ale uvažovala jsem, že by to mohla být Ježkova skladba. Vypadá to na Pochod stoprocentních mu­žů.

Feuer! Marsch! jsou povely – význam Pal! Pochodem (krok)!

Hudba J. Ježka
Tři veteráni. Pohádka (text Jana Wericha zdramatizoval Karel Texel, tisk DILIA leden 1963),

Film Tři veteráni podle stejnojmenné hry Jana Wericha, režie Oldřich Lipský (1987).

"Písně s modifikovanými texty: Svítá, Konšelská, Pochod stoprocentních mužů, Lodnická, David a Goliáš (refrén), Nikdy nic nikdo nemá, Na shledanou v lepších časech.

http://www.mu­sica.cz/sklada­tele/jezek-jaroslav.html

maschin

Ahoj jde o Marsch der Freiwilligen Jäger