Chiquitta

Jak se jmenuje kreslená pohádka o Alence za zrcadlem z roku ± 1990?

Mám otázku ohledně názvu jedné kreslené pohádky. Byla zřejmě o Alence za zrcadlem, ale nejmenuje se tak. Příběh začíná tak, že je holčička s tatínkem v zimě na chatě a tatínek někam odchází (snad s jede s rolbou hrabat sníh) a holčička vstoupí za zrcadlo. Za ním se potká s panem vejce Hamty Damty. Nic víc už si nepamatuji. Neříká Vám to něco? Holčička měla krátké blonďaté mikádo…
Doplňuji:
POHÁDKA SE NEJMENUJE ANI ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ ANI ALENKA V ZEMI ZA ZRCADLEM!

Odpovědi
talka

Snad by to mohla být Alenka v říši divů-nevím to jistě.

marci1

„Něco z Alenky“ ?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bco­_z_Alenky

cochee

Pohádka je z r. 1987 a v anglickém originále se jmenuje Alice Through The Looking Glass, Alenka v tomto konkrétním případě (dílo Lewise Carrolla) se anglicky jmenuje Alice. Ve zdroji máš 1. z 8 dílů, v angličtině, v češtině jsem nehledal. Český název nevím, na České filmové databázi (csfd.cz) není český název uveden. Pravděpodobně ale česká verze existuje, když si pamatuješ jméno Hamty Damty.

Zdroj: http://youtu.be/1BmIV­m9uDzU

Risikano

Tiez si ju pamatam a hladam uz dlhe roky.boli tam aj bazinaci pri Konci rozpravky ,mala macku,bol tam kral s kralovnou,mys v klobouku,a zrkaflo bolo na kopvi.kral s kralovnou si mysleli ze je kluk lebo mala dziny

Chiquitta

Nn, bohužel to nemá v názvu vůbec tu Alenku, to už bych to určitě našla…