Katka Wé

Jak se jmenuje 2. pohybový zákon Newtona?

Nejlepší odpověď
RedC22

To jako vážně? vždyť najít to, je rychlejší, než položit otázku.
http://www.go­ogle.cz/search?q=new­tonovy+zákony

Další odpovědi
Alesh

Říká ti něco Wikipedia, školačko? 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/New­tonovy_pohybov%C3%A9_z%­C3%A1kony

Mapel

Nechtějí někteří, aby někdo za ně chodil i do školy?

Michal Kole

Newtonovy zákony jsou tři

  1. Zákon setrvačnosti – těleso setrvává v pohybu dokud není přinuceno jiným tělesem zpomalit (stačí i tření, které „ubírá“ energii tělesu – energi se neztrácí jen se přeměňí na neužitečné teplo)
  2. Zákon síly – hmotnost krát gravitační zrychlení (jde to odvodit)
  3. Zákon akce a reakce – když na jedno těleso působíš silou tak těleso stejnou silou působí na tebe – hodíš míč na zeď, míč se stejnou silou odrazí a stejnou silou tě „majzne“ – teoreticky – ve skutečnosti je ta síla „reakční síla“ o něco menší protože existuje další veličina zvaná účinnost protože míč se při dopadu na zeď (elasticky zdeformuje a část té rázové energie pohltí deformační práce a taky letí vzduchem a vzduch má aoerodynamický od­por)

Kdyby něco ještě nebylo jasné napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz