dust8

Jak se instalují proti sněhové/ledové bariéry na střechu, aby např. padající led z vysoké střechy dole někoho nezranil?

Odpovědi
zjentek

Jsou různé možnosti. Já jsem oslovil místního klempíře a ten jako firma práci úspěšně provedl. Nikomu nedoporučuji vrtat třeba do plechové střechy nějaký „úchyty“ svépomocí. Proč? Protože i když bude mít to štěstí a nepoteče mu v deštích do baráku, tak kus ledu může tak či onak někoho dole zabít a důsledek pak bude stejný, jako když si na střechu nenainstaluje nic.

Funna

opět otázka za všechny prachy…copak my víme, jakou krytinu máš na střeše??…navíc je jich spousta druhů a typů…pokud máš tašky, tak je to v klidu, přidají se jen pod tašky, pokud plechovou, to už je horší, to chce klempíře, jinak si koleduješ o průsak vody…
zkus si pročíst toto, ať máš představu…https://w­ww.idnes.cz/hob­by/domov/protis­nehove-zabrany-na-strese.A151112_122­733_hobby-domov_bma

Midoc

Výrobci střešních tašek vyrábí protisněhové tašky.

cukrar

Podle druhu krytiny, každý výrobce to má jinak. I eternitové střechy mají sněhové zábrany.
Neplést sníh a led ze střechy a rampouchy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Protisněhové opatření instalují pokrývači. Možnosti:
https://www.kmbe­ta.cz/CZ/cata­logue/product/8594167625­463

Midoc

Nad odvodňovacími taškami musí být také potisněhové zábrany, protisněhové tašky. Mělo tam být možnosti:
https://www.kmbe­ta.cz/CZ/advi­sor/frequent-questions/7/detail
Vyrábí se i proti sněhové háky na tašky.