61liku

Jak se dozvím, kdo mně udal, že řídím pod vlivem?

Někdo mně udal, že jsem jel autem pod vlivem alkoholu.
Dotyčný věděl přesný čas, policie čekala na kraji ulice.
Asi vím kdo to byl, jen to potřebuji potvrdit.
Doplňuji:
Tak ještě abych to upřesnil…
Nenadýchal jsem. Ano měl jsem večer pár piv, ale vím co si mohu dovolit, abych byl ráno střízlivý.
Mně jde o to, že ta osoba mě už pár let napadá, vypráví všude nesmysly, dělá vše pro to, aby ze mě udělal parchanta.

Nejlepší odpověď
Drap

Asi se nedozvíš. Nessmí ti to nikdo prozradit. Poku však máš tušení, kdo to udělal, tak mu kuppořádnou flašku, protože udělal dobrý skutek a možná tě zachránil od mnohem větších problémů

Další odpovědi
www

Bez známostí jen těžko a je to dobře.
Nechlastej, pokud chceš řídit!
Doplňuji:
Pokud máš jen tušení, nic mu nekupuj a nech to na cajtech, po nějaké době se na jeho lichá udání vykašlou. Navíc o nic přece nejde, lidi jsou zkrátka takoví, ať se mám to líbí nebo ne ☹.

tatanka

Rozhlaš večer před ranní jízdou, že jsi úplně namol a mimo něj řekni ostatním, že je to flígna, uvidíš jak se to vyvrbí. No a potom se už dá něco vymyslet!

meTTax

Zdravím, jestliže se to opakuje podal bych podnět k zahájení trestního stíhání neznámého pachatele pro přečin křivého obvinění – §345, 40/2009 Sb., trestní zákoník,. Dozvěděl by ses tak o koho jde. Ale komu se bude chtít do toho jít,že?
Doplňuji:
To venkovan.

Ono já to pochopil tak, že to bylo jako schválnost, že jej stále kvůli něčemu napadá a teď proto volal PČR a dělá to opakovaně, V připadě, že jde o prevenci toho,kdo PČR volal, pak platí vše, co jsi napsal.

venkovan

Neudal – to je zaprvé. Naopak tě ochránil před horšími následky než nějaká pokuta a body. Dneska zrovna jednu obět takové co se napila a jela, pohřívaly. A ještě to byly kamarádky.
Je nutné rozlišit mezi udáním a ochranou zdraví, životů a majetků spoluobčanů. Dá se říci, že je to povinnost každého, aby oznámil hrubé chování občana, které může být příčinou podobných nehod.
Takže za druhé – nepátrej, protože potom bys mu měl jít poděkovat, že ti dal lekci v tom, že si už nikdy nebudeš jistý, že když vlezeš za volat, policie se to nedozví.
Za třetí – co budeš říkat, když někdo napitý to zraní někoho z rodiny anebo odře tvoje auto?
Za čtvrté – těch co věděli kolik mohou – jsou plné soudní síně.

61liku

Tak ještě abych to upřesnil…
Nenadýchal jsem. Ano měl jsem večer pár piv, ale vím co si mohu dovolit, abych byl ráno střízlivý.
Mně jde o to, že ta osoba mě už pár let napadá, vypráví všude nesmysly, dělá vše pro to, aby ze mě udělal parchanta.