Jak se dostat ke kýženému ženskému pronikavému zpěvu? (soul, jazz, house, …)

Nejsem si jistý ani tím, zda soul je přesně co chci. Zkrátka nemohu se nabažit takového soulového/jaz­zového/… „rozbitého“ – ostrého, pronikavého, roztřeseného, … – hlasu. Například Angelina Jordan (ovšem její hlas je dětský), Alice Fredenham, … Na názvy/jména moc nedávám pozor – znám jen ty ze soutěží. (Leč poslouchal jsem již spoustu různých jazzových a soulových skladeb, jakož i gospel atp.) Jen nevím, jak takový typicky mrazivý (pronikavý, břitký, ponurý – melancholický, …) zpěv najít. Ocením tedy cokoliv – odkazy, názvy zpěvaček (popř. obdobně kvalitních zpěváků – ovšem spíše ne, jejich hlas je logicky nižší – já prahnu po pronikavém ostrém), skladeb, anebo jen jaká hesla zadávat (do Googlu, Youtube, …) . Vzdáleně je tak nazpívána i americká hymna – proto jak píši, asi se tento hlas neváže jen k soulu. Rozhodně nestojím o moderní předělávky – beaty atp. (Jen hezky piano (saxophone, …) a takovýto vražedný hlas.) Zrovna jsem na pěknou píseň narazil ve „Sběratelích kostí“ – 9×6 (na konci při svatbě).
Doplňuji:
ten který je: Ano, leč nikoliv… :) Píši melancholický – ponurý, … A ty na mě vybafneš s rytmickým, rychlým tempem, svěžím, …

http://vocaro­o.com/i/s1FZ3­1rxlBkY

Anebo ta Alice Fredenham atp. Zkrátka nemám rád jakékoliv rušení zpěvu – dle mého mají nástroje maximálně doplňovat atmosféru… (A ne, že mi do zpěvu hraje nahlas buben, třesátka atp. Melancholie, svornost, pomalé/pomalejší tempo, …)

Nejlepší odpověď
cynique

Melancholický, ponurý, roztřesený, pronikavý? To je přece (moje oblíbená) Marianne Faithfull!

Její hlas se docela v průběhu let měnil, výrazný zlom nastal od Broken English (LP 1979).
Doplňuji:
https://youtu­.be/KPk8jYiyh­tU

Další odpovědi
ten který je

Co takhle Aretha Franklin? 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6FOUqQt3Kg0

briketka10

v tom webu, nebo co to je se nedá
hledat je to nějak nepřístupný ☹

briketka10

jak se dostat ? nejlépe hledat sám
a ne potom osočovat uživatele, že
odpověděli špatně, takže sis na svou
otázku vlastně odpověděl sám a já
nemám co dodat !!