HZK

Nelze se dostat do BIOSU přes F2, jak mi to radí. Lze se do něj dostat jinak?

Zapnu noťas, objeví se obrazovka s možností SETUPu, jenže začne to pípat a pomáhá jen přejet přes spodní klávesy.
Nelze se dostat do BIOSU přes F2, jak mi to radí. Lze se do něj dostat jinak?
(systém XP, noťas Acer Extensa 5220

Původní neotázka
Jak se dostat do BIOSU, při této poruše---

Odpovědi
led

Dôležitá informácia chýba: počet a typ pípnutia.
Pozrite si identifikáciu závady podľa zvukových kódov pri bootovaní:
http://www.edom­.sk/zvukove-kody-bios.html

Ešte niečo o BIOSe

Do BIOSu sa dá dostať len kým sa nezačne nahrávať operačný systém. Väčšinou pomocou kláves F2, F12, Delete alebo Esc.

Systém BIOS nie je potrebné spravovať a netreba meniť žiadne jeho nastavenia. Pokročilý používatelia však môžu vykonávať zmeny, napríklad zmenu poradia zariadení, ktoré počítač prehľadáva pri spúšťaní.

Okrem toho sa dá v BIOSe aj tzv. taktovať výkon počítača, následkom čoho sa rýchlejšie opotrebováva hardvér.

HZK

Podle zvuků, to neurčím, je to pokaždé jiné. Potřebuji se dostat do biosu a změnit bootovací priority. Dát na první místo flash a předinstalovat systém.

led

Do BIOSu sa dá dostať len kým sa nezačne nahrávať operačný systém. Väčšinou pomocou kláves F2, F12, Delete alebo Esc.
To znamená prakticky možno 2"-5" po zapnutí počítača