Avatar uživatele
tajný příběh

Jak se donutit jíst zdravě?

Už dlouho se pokouším jíst zdravě, ale vydržím to tak týden a pak to poruším. Pokaždé když jdu na návštěvu nebo když mamka něco sladkýho koupí. Chci totiž zhubnout, ale nejsem tlustá spíš mám jen velké břicho a už nevím co mám dělat, abych ho shodila, protože je to vážně hrozný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejprve je potřeba ujasnit si v hlavě, co vlastně chceš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Donutit se???
Co to znamená?
😉
Buďto něco chceš – a děláš to – a nebo to nechceš a tak to neděláš.
___
Zatím pro hubnutí – podle toho, co píšeš, neděláš nic – jen si přihlouple stěžuješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Donutit se nemůžeš. Musíš chtít ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Obyčejně pomohl pohlavek, ale to se dnes nesmí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
K.

Já mám třeba strašně silnou vůli :D.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EMgi

zacvič si nebo zaposiluj.. to mi vždycky pomáhalo, nebo si kup třeba cherry rajčátka nebo nějakou jinou zeleninu a když te chyti mlsná tak se snaž jíst tohle místo sladkého…vydrž 3–4 dny, pak te takovy chute prepadat uz tolik nebudou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gumiczud

Jíst zdravě není o tom, že chceš zhubnout. Jíst zdravě je životní styl. A tím, že začneš jíst zdravě, tak nečekej že ti bříško „splaskne“. Začni cvičit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Je pravda, že třeba pro mně nebyl přechod na zdravé stravování úplně jednoduchý. Dřív jsem byl zvyklý jíst nezdravá jídla a dělalo mi obrovský problém se jich vzdát. Nakonec se mi to ale povedlo. Pokud člověk chce přejít na zdravé stravování, tak je určitě dobré mít k dispozici i ty správné zdravé recepty. Protože díky nim mohou i zdravá jídla chutnat skvěle. Já je třeba čerpám tady: https://www.nej­recept.cz/

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

máte pravdu, závislosť na sladkom je skutočne choroba, podobná iným zavislostiam.
(biely) cukor, sladké, totiž zvyšuje produkciu dopamínu ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=do­pam%C3%ADn ), tzv. hormónu šťastia. tento hormón je uvoľňovaný i u fajčiarov po cigarete, u patologických hráčov, narkomanov a pod., ale i po orgazme či inom príjemnom zážitku.
preto vyžaduje odbornú pomoc, a to nie v radoch dietológov a výživových poradcov, ale psychológov.

preto vám doporučujem navštíviť psychológa.

před 3667 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek