tajný příběh

Jak se donutit jíst zdravě?

Už dlouho se pokouším jíst zdravě, ale vydržím to tak týden a pak to poruším. Pokaždé když jdu na návštěvu nebo když mamka něco sladkýho koupí. Chci totiž zhubnout, ale nejsem tlustá spíš mám jen velké břicho a už nevím co mám dělat, abych ho shodila, protože je to vážně hrozný.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejprve je potřeba ujasnit si v hlavě, co vlastně chceš.

Další odpovědi
anonym

Donutit se???
Co to znamená?
😉
Buďto něco chceš – a děláš to – a nebo to nechceš a tak to neděláš.
___
Zatím pro hubnutí – podle toho, co píšeš, neděláš nic – jen si přihlouple stěžuješ.

marci1

Donutit se nemůžeš. Musíš chtít ! 🙂

mosoj

Obyčejně pomohl pohlavek, ale to se dnes nesmí.

K.

Já mám třeba strašně silnou vůli :D.

EMgi

zacvič si nebo zaposiluj.. to mi vždycky pomáhalo, nebo si kup třeba cherry rajčátka nebo nějakou jinou zeleninu a když te chyti mlsná tak se snaž jíst tohle místo sladkého…vydrž 3–4 dny, pak te takovy chute prepadat uz tolik nebudou

gumiczud

Jíst zdravě není o tom, že chceš zhubnout. Jíst zdravě je životní styl. A tím, že začneš jíst zdravě, tak nečekej že ti bříško „splaskne“. Začni cvičit.

anonym

Je pravda, že třeba pro mně nebyl přechod na zdravé stravování úplně jednoduchý. Dřív jsem byl zvyklý jíst nezdravá jídla a dělalo mi obrovský problém se jich vzdát. Nakonec se mi to ale povedlo. Pokud člověk chce přejít na zdravé stravování, tak je určitě dobré mít k dispozici i ty správné zdravé recepty. Protože díky nim mohou i zdravá jídla chutnat skvěle. Já je třeba čerpám tady: https://www.nej­recept.cz/

arygnoc

máte pravdu, závislosť na sladkom je skutočne choroba, podobná iným zavislostiam.
(biely) cukor, sladké, totiž zvyšuje produkciu dopamínu ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=do­pam%C3%ADn ), tzv. hormónu šťastia. tento hormón je uvoľňovaný i u fajčiarov po cigarete, u patologických hráčov, narkomanov a pod., ale i po orgazme či inom príjemnom zážitku.
preto vyžaduje odbornú pomoc, a to nie v radoch dietológov a výživových poradcov, ale psychológov.

preto vám doporučujem navštíviť psychológa.