je to špatně? problémy s váhou

nejsem tlustá jen trochu oplácaná ale stejně chci zhubnout… nálady se mi mění celkem často protože jak se podívám do zrcadla tak je to hnus…jím zdravě ale když sním něco na víc třeba jen kousek čokolády mám nutkání to vyzvracet a taky to tak většinou dopadne. myslíte si že je to hodně špatně nebo že bych mohla mít za nějaký čas bulimii nebo anorexii?

Nejlepší odpověď
Damiana

Pokud už jídlo záměrně zvracíš, tak bulimii už bohužel máš. Teď ti napíšu něco, co je hnusné, ale je to pravda.
Jestli budeš zvracet jídlo i nadále připrav se na to, že tělo se bude bránit. Budeš mít odulé tváře a poleptaný jícen od žaludečních štáv. Začnou se ti kazit zuby, protože kyseliny v ústech budou leptat sklovinu. Budou ti padat vlasy a lámat se nehty. Pokožka bude šupinatá a šedivá. Nebudeš moci normálně říhat – budeš mít stále „knedlík“ v krku. Časem nebude tvůj, zvracením „vycvičený“ žaludek, schopen udržet jakokoli potravu.
Jestli začneš jídlo úplně odmítat nebo ho omezíš třeba jen na jablko a vodu, onemocníš anorexií. Zničíš si vnitřnosti, jako první začnou stávkovat játra. Zhoustne ti krev a zhorší se prokrvování končetin. Přidají se neurologické – většinou nevratné problémy – třes v rukou, brnění v končetinách, bolesti svalů a jejich následná atrofie. Přijde rozpad osobnosti, budeš si připadat tlustá, i když z tebe polezou jen kosti – ty se ti budou snadno lámat. Ztratíš zájem o společnost, o sex, začneš se uzavírat v sobě. Bude ti neustále zima a zejména na obličeji ti začnou růst ve velké míře chlupy. Budeš pořád spát a bude se ti točit a bolet tě hlava. Ztratíš menstruaci a děložní sliznice začne vysychat. Až anorexie už nebude mít z tvého těla kde brát, zakousne se ti do srdce. A je konec.
Věř všemu, co ti tu píšu, nic z toho není ani nadnesené, ani vymyšlené. To jenom ti, kteří trpí poruchou příjmu potravy si to nepřipouštějí. Hlavně nebýt tlustá. Radši mrtvá. Ano i s takovými názory jsem se setkala. Donutit nikoho nemůžeš, je to v hlavě každého a o to je to těžší. Musíš se mít ráda taková jaká jsi a ne se stylizovat do nějakého mustru. Každý má jinou postavu a hubený jako „ten druhý“ zdravě zkrátka nikdy nebude. Ostatně, ty třeba připadáš mnoha jiným jako ta štíhlá, co si klíďo může baštit čokošku a vypadá skvěle. Jez zdravě, hýbej se a celkově nebuď líná – na cokoli. Když se úplně ponoříš do něčeho, co tě bude bavit, nebudeš mít touhu se pořád zkoumat a hledat chyby tam, kde ani nejsou. Nepřemýšlej o jídle, nevyčítej si dobrůtku, z toho pak nic nemáš a začne řádit stresový hormon kortikoid – zadržuje vodu a hned si přijdeš tlustá. I tak vypadáš. Naopak, když třeba zmiňovanou čokoládu necháš pracovat tak jak má – užiješ si opojení serotoninem a dopaminem, hormony štěstí, a jestli se k tomu přidá ještě nějaké to objetí, oxytocinem „zamořené“ tělo zrychlí metabolismus a to se to pak hubne samo. Odtud pravdivost o afrodiziákální čokoládě atd. 🙂
Záleží hodně na tom, v jaké společnosti se pohybuješ. Už proto, že ses rozhodla se poradit, je jasné, že máš obavy a to je dobře. Věřím, že si poradíš.
Existuje taková pomůcka na to, abys viděla, jak o sobě zkresleně smýšlíš. Nakresli svou postavu – jak se vidíš a jak myslíš, že se jevíš tvému okolí. Pak požádej někoho hodně blízkého, aby nakreslil jak tě vidí on. Vsaď se, že budeš děsně překvapená, jakého jsi ty namalovala slona!

Další odpovědi
anonym

Tak nejlepší cesta, jak zkolabovat už je tady. Psychicky se ničíte jen kvůli tomu, že jste oplácaná. Mění se Vám nálady, a to teprve chcete zhubnout… Jste si vědoma, co sama sobě vůbec děláte? Nutkání na zvracení… A co čekáte dál? Je spousta nemocí, na které už máte zjevně zaděláno. Nebylo by lepší začít se mít ráda taková jaká jste?

Drap

Hm, tak to je v každém případě špatně. Pokud nedokážeš toto konání sama utnout, doporučuji urychleně navštívit odborníka.

MacChill

Problémy s anorexií nebo bulimií může mít každý, jde jen o to jestli si opravdu oplácaná nebo si „v normě“ a svůj si jen namlouváš i když si štíhlá jako ostatní. Nicméně není od věci si občas zajít zasportovat,nejen kvůli udržování vaáhy, ale také kvůli kondici, uvidíš, že se ti po pravidelném sportování udělá lpe.

briketka10

vše je ve Vaší psychice, když chcete zhubnout nejezte čokoládu z té je Vám zle okamžitě, nastoupí rychlá reakce pro žaludek a potom pád, když jistě dlouho předtím nic nepřijal..
jezte méně potravy, ale často malé porce a hlavně choďte na čerstvý vzduch, hodně pijte, ale čistou neslazenou vodu, větrejte si před spaním..

IK

podle ajurvédy jsi kondice kapha a neměla bys jíst sladké, ale lehké silně kořeněné ostré jídlo, teplé, hořké a bylinné chutě.
Kromě sladké ještě se vyvarovat kyselé a slané chuti.
Cvičení by mělo povzbuzovat látkovou výměnu, namáhavé a dobře se zapotit.
To že se ti mění nálady není příznak kaphy takže možná ve snaze hubnout už děláš něco dost špatně co má vliv na tvou nervovou soustavu. Vrať se ke svým minulým oblíbeným zvykům a řiď se tím co píši na začátku.