Jak se díváte na stále se zvyšující ruskou mluvu okolo nás?

Doplňuji:
Myslím tim, že když jdu po ulici, tak už slyším víc ruštiny než češtinu.

Nejlepší odpověď
quentos

„zvyšující se ruská mluva“? Nerozumím. Na mě ještě žádnej Rusák nemluvil, natož aby na mě při tom zvyšoval hlas.

Další odpovědi
Pepa25

No dívat se … Spíš se snažím zdokonalovat svou ruštinu. Znáš to, сколько языков ты знаешь – столько раз ты человек 🙂

anonym

Přes sezónu, hlavně v létě, tu mám spíše němčinu. To žiju na SZ Čech.

marci1

Já ji více neslyším. Jestli bydlíš v Karlových Varech, tak je to možné. 🙂

dudu

Podle posledních odhadů se letos počet ruských turistů meziročně sníží cca o 20%,

sassan

Jako na zatím zcela neškodnou a zbytečnou paranoiu.-)

iceT

Já bych to viděla na úplně jiný jazyk…

da ny

V Karlových Varech jsme na RJ „zvyklí“, kam moje paměť sahá :)
Po r. 1993 je zde slyšet hlavně a všude ruštinu…
V autobuse MHD si onehdy 3 rusky hovořící ženy pochvalovaly, jak se jim lázeňské město líbí (mně také a moc, hlavně během MFF), jaký skvělý udělaly nákup, ale „.....jen těch Čechů je tady trochu moc…“ ;(
Jsou hluční, podobně jako bývali Němci (s DMarkou) a všude se za nimi táhnou ty „ruské duchy“ ;) Někteří jsou příjemní a přátelští, povýšení a opovrhující, otrokářští zaměstnavatelé = různí, jako lidé všude po světě.
Slýchám ji často i v Českých Budějovicích v OC a jídelně „Česká kuchyně“.
V Plzni též, personál úklidové firmy v nemocnici na Lochotíně byl před 3 roky z 90% rusky mluvící.
Do PHY se často nedostanu, tak nevím jak jsou na tom Pražáci :).
Doplňuji:
Rusové a rusky hovořící muži jsou překvapivě velmi galantní, i v doprovodu svých partnerek. Což poznávám při cestování vlakem na trase Cheb – Plzeň a zpět (nastupují či vystupujív Mariánských Lázních, nebo již sedí v Pendolinu vypraveném z Františkových Lázní).
Ano, počet návštěvníků – Rusů se v lázních snížil až o 40%, jezdí nyní více do lázní na Krym… a od Putina na to dostávají finanční příspěvky.