mosoj

Jak se díváte na další zemětřesení ?

Stále se zde připomíná rok 2012 a mimořádné postavení planet. Já osobně tomu přikládám z hlediska seismiky naší Země velké nebezpečí. Přikládám dva odkazy, které sleduji již delší dobu. Myslíte, že to nebezpečí je reálné ?

http://www.iris­.edu/dms/seis­mon.htm
http://www.emsc-csem.org/index­.php?page=home
Doplňuji:
Vzhledem k odpovědím dávám ještě jeden odkaz k zamyšlení:
http://www.cez-okno.net/clanok/e­kopohlad/proc-ta-zima-americky-haarp-proderavel-atmosferu-nad-norskem

Nejlepší odpověď
kropitko

Samozřejmě,že je možné,že nějaké zemětřesení nastane,jak jsem už několikrát psala,můžem si za to sami…já bych to nehrotila. Určitě to nebude mít za násladek konec světa,ten dle mého začal už dávno. Jinak osobně jsem doma nedávno rozvinula debatu na podobné téma. Planeta je přelidněna,lidé se nechovají tak jak by měli. Země se brání,je to něco jako kdyby jste letěl v balonu a místo šesti lidí by jich tam bylo 15..a ještě ke všemu by si ten balon propichovali,tak co by se asi stalo?!

Tak se nějak seknul,má to být až v prosinci

http://www.fa­mas.estranky.cz/stran­ka/over
Doplňuji:
Mě se to nelíbí,žádnej konec světa nebude a basta,mám děti a byla bych ráda,kdyby zemřely přirozenou smrtí v úctyhodném věku.

Další odpovědi
dudu

Zemětření byla jsou a budou o různé síle a intenzitě. V součanosti už vědci znají kde asi budou, tuší jakou mohou mít sílu, ale nevědí kdy k nim dojde. Mám na mysli typ tzv. tektonických zemětřesení, ta bývají nejsilnější. Z většiny dodnes provedených simulací kupodivu vyplývá, že při obrovských silách a tlacích, které při nich působí, by vlastně měla být mnohem ničivější. Je to jedna z deseti největších záhad dneška. Ve výhledu dvou až tří roků je třeba se spíše obávat důsledků sociálních bouří, které budou vyvolány dopady celosvětové finanční krize. Ta totiž ani náhodou neskončila, protože vlády i finančnící tlumí důsledky, ale vůbec neřeší příčiny. Toto počínání běh událostí, které stejně nastanou sice oddálí, ale pak jejich naplnění bude o to fatálnější.

annas

Známe pravděpodobné datum velkého zemětřesení či konce světa. Nejen mě, ale i ostatní možná napadlo, zda lze tuto skutečnost změnit. Považuje někdo za správné užít si tyto dva zbývající roky třeba tím, že bude cestovat nebo si dopřávat jen to nejlepší? Nebo žít dále normálním životem, bez nějakých starostí nejen o svůj osud, ale i osud lidstva?
Předpověď se vyplní a obě skupiny lidí přijdou o život. Kdo z nich byl na tom lépe? Kdo si vybral lepší cestu?
Ten, kdo si užíval, nebo ten, kdo žil svůj každodenní život. Pokud konec světa nepříjde a přežijeme rok 2012, kdo tentokrát vyhrál?
Já budu žít stejně jako dosud.I když mám obavy ze záplav, protože v této oblasti bydlím.
Nechci nic zlehčovat, ale co má být, to se asi stane.

pusso

V roce 1998 jsem četl v novínách zprávu nějakého austrálského astronóma.Měl tam vypočty z čeho vyplýval závěr,že v roce 2012 23.4.ve 13 hod zemi proběhne obrovská seismická vlna.Přirovnal to ke konci světa.Zaujalo mne to natolik,že jsem si to v práci poznačil na lekárničku nad stolem.Od té doby se na to každý den dívam.Tak uvidíme???

Michal

Mimo jiné další neblahý důsledek lidské činnosti.Podzemní zkouška atomových zbraní.A ani nevíme co tam mají dalšího.Jak už jsem psal nezničí nás atomová válka,zničíme se sami.Ktomu nám „gratuluji“,jak jsme zatočili s přírodou.Ona teď zatočí s námi.To je to naše HRRRRRna věc.Nepopírám seismickou činnost země.

anonym

Malý testík novinky.
K otázce,nejsem klimatolog,to tedy nejsem,ale vypadá to tak,že atm.,tedy klima je velmi citlivý mechanismus.Jedna malá sopka,výsledky jsou,dejme tomu,zarážejí­cí.Třeba jsme dali (lidé) do pohybu síly,které nejen že nedokážeme ovlivnit,ale jsou nevratné.
Konec světa,postavení planet, předpovědi,už je to i nudné. A i kdyby to tak bylo,co mám dělat? Zrušit dovolenou?
Vyjimečně souhlasím s fatalistickým:„Co se má stát,stane se“.