ozzius

Jak se definuje uzavřený prostor?

Kdybych chtěl mít třeba restauraci o třech stěnách, čtvrtá kompletně holá. Zajistil bych dostatečné vytápění a díky tomu by se tam mohlo kouřit.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Jestli chceš vyřešit zákaz kouření v restauraci a chceš zákazníkům umožnit zapálit si, tak tu restauraci neveď jako restauraci – zápis si ji v rejstříku pod něčím jiným, co bude plnit funkci restauraci, ale bude se tam smět kouřit… Zákaz kouření se vztahuje na (vnitřek) restaurace, hospody a bary. Zaveď tu „restauraci“ jako klubovnu, cyklo-něco anebo nějak jinak. Najdi si jak se dá obejít protikuřácký zákon (v hospodách a restauracích).

Další odpovědi
Funna

bohužel ani to by ti nepomohlo…ani kdyby neměla stěnu žádnou…dle zákona je za vnitřní prostor považován takový, který který má střešní konstrukcí…z toho plyne, že správně se nesmí kouřit nikde, kde je to definované jako stavba..což je zastřešená zahrádka s pevnou i posouvatelnou střechou (sranda je, že když střechu, která je pergolou zatáhneš, už se tam kouřit může), v zimní zahradě, v podloubí a pod…ale pod slunečníkem kouřit můžeš, protože to není stavba…takže zahrádka s obřími slunečníky může být vždy kuřácká, ale s plátěnou pergolou ne – prostě protikuřácký zákon je dost paradoxní…

ale šance, jak zlegalizovat kouření i v uzavřeném prostoru tu je…

první jak píše Do Tazatel – uděláš z toho soukromý klub,

a nebo druhá – zařídíš si normální hospodu, ale bude povolená jen jako stavba dočasná…a na tu se protikuřácký zákon nevztahuje…

elkon

Co to je za bláboly, jedna stěna holá a ty tři co? Ty budou chlupaté?