rrihamirek1

Jak se da zabezpecit, aby po smrti moje organy nebyly pouzity a rozprodany za ucelem zisku pro Fialovu vladu?

nechci, aby muj mozek, srdce, ledviny, aspol byly zpenezeny pro Fialu

Nejlepší odpověď
Disraeli

Dopředu se zpopelnit, postavit hranici, polít hořlavinou, zapálit a je to… pro jistotu. Není nad prevenci, čím dřív, tím větší jistota.

Další odpovědi
Drap

K čemu by byl komu tvůj mozek? Bez ohledu na to, že transplantace mozku se nedělají a proto také neprodávají.

Arne1

Napsat závěť že své tělesné pozůstatky odkazujete Babišovi.

Emefej

Odkaž svůj mozek některé psychiatrické klinice, určitě budou mít zájem.

Ametyst

Připomnělo mi to film “Atlas mraků”. Když Korejka zjistila, jak se zachází s rebelujícimi, a viděla linku, kde visela těla k recyklaci jako na drůbežářské lince jako kuřata, bylo najednou jasné, proč se všechno to zlo děje.

led

Pokiaľ to výslovne neuvediete v závete, prípadne ako samostatný úradne potvrdený dokument (napríklad notárom) v ktorom zakazujete použitie svojich orgánov, je možné vaše zdravé orgány použiť pre zdravotné účely pre záchranu zdravia pacienta.

da ny

To si snadno každý zjistí sám….
Pokud tady budeš strašit do 75–80 let, nikdo o tvé orgány rozhodně stát nebude. Tak se snaž ;D

hapiky

Mozek, srdce ani ledviny nikdo nebude chtít ani za odvoz.

_Bůh_

Proti tomu se nedá zabezpečit

khang.kadin

Vláda Petra Fialy rezignuje v lednu 2023 po masivních a krvavých protestech v ulicích. Premiér, který nakonec vyvede zemi z ekonomické, energetické a pandemické krize bude mít iniciály JR

Dochy

Zapsat se do registru odmítačů transplantací. U nás pokud vím takový registr funguje, jinak se předpokládá souhlas s transplantací. Nicméně nechápu jaký zisk by z transplantace měla fialová vláda. A jaká to vůbec je? Nobo to měla být Fialova? Pokud jseš takhle kategorický nesmíš platit žádné daně.

LED: V závěti je to pozdě. Závěť se pokud vím otvírá při projednávání dědictví, tzn. přinejlepším několik dní po úmrtí. Transplantace se ale řeší řádově v minutách, maximálně hodinách po úmrtí. Pochybuju že by někdo přistoupil na to, že tu transplantovanou ledvinu je, s ohledem na závěť, nutné vrátit.

Viktorie II.

Všem, kteří si myslí, že tělesné ostatky nejsou k ničemu: Tělo lze po smrti použít pro potřeby lékařské vědy, výzkumu nebo k výukovým účelům a provést u něj pitvu.
Až někdo z vás bude potřebovat operaci mozku, někteří z vás by ji nutně potřebovali, tak už lékaři budou vědět, kde nepoužít skalpel, ale chirurgickou pilku!

Dochy

Pro účely výuky je to slžitější. K tomu někdo musí dát souhlas. Buď uzavřením smlouvy ještě za života darujícího, nebo třeba příbuznými po smrti. U transplantací se předpokládá automatický souhlas, pokud nebyl „včas“ odepřen – zapsáním do registru.