metro

Jak se dá v LibreOffice vypnout zvýrazňování změn?

Odpovědi
cochee

Co je to zvýrazňování změn? Změn čeho oproti čemu? A nemyslíš náhodou „změny pravopisu pisatele oproti správnému pravopisu“ – podtrháváné červenou vlnovkou? Pokud ano, jmenuje se to „Automatická oprava textu během psaní“ a vypíná se v menu Nástroje přepínačem „Automatická kontrola pravopisu“ anebo bez použití myši rychle klávesovou zkratkou [Shift][F7].

Pokud to není to, co myslíš, upřesni, co myslíš takýmto „zvýrazňování změn­.“

anonym

Jo ty tím asi myslíš tu funkci při které se změny provádí jen náznakem (třeba výmaz se provede jen přeškrtnutím textu a červeným zabarvením) a teprve po schválení úprav nějakým nadřízeným uživatelem se ty změny skutečně provedou, je to ono ?

Tak to najdeš v menu Úpravy → Sledování změn …

Pokud mažeš text a ten se ve skutečnosti nemaže jen se přeškrtává a zabarvuje, tak stačí ve výše uvedeném menu zrušit zaškrtnutí volby „Zaznamenávat“ a od té chvíle se úpravy budou dít okamžitě.

Pokud navíc budeš chtít všechny do té chvíle jen naznačené úpravy skutečně vykonat, stačí v tom menu vybrat položku „Přijmout vše“ …

jáára

jak to myslíš? Libre používáme.