Kepler

Jak se dá podat zásilka přes DPD, PPL, Zásilkovnu a další alternativy pošty?

K ČP mám již několik let výhrady kvůli neustále stále se zvyšujícím cenám a mizerné kvalitě poskytovaných služeb.

Odpovědi
elkon

Většinou tam zavoláš a domluvíš, kdy si pro zásilku přijedou. Zároveň se domluvíš, jak má zásilka vypadat.

Pepa25

Přes klasické zásilkové služby (DPD, PPL) docela jednoduše: objednat přepravu, zabalit a v rámci svozu balík převezmou a doručí. Mám zkušenost se zasíláním většího, těžšího balíku, někdo tu nedávno řešil zaslání kola … Na malé balíčky je pošta asi lepší – ale tam zas může fungovat ta zásilkovna – s tím zkušenost nemám, ale prostě se to donese na výdejní (tedy i příjemní) místo Zásilkovny (obvykle obchody apod.).

RyuzakiKate

Zásilkovna má přímo mobilní aplikaci „Mezi námi“, musíš na to mít ale chytrej telefon, pak tě to hezky navede krok po kroku. Takže jelikož já ho nemám, tak pro tento účel otravuju partnera a využívám jeho telefon :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Acacia Hary

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Pepa: kde a jak to objednat? Balík převezmou, až budou mít cestu na mou adresu? Nebo svoz si organizují sami odděleně a informují, kdy přijedou? U zásilkovny to asi bude jednodušší, balík prostě nechám v nějaké kamenné prodejně, která tuto službu poskytuje. Ale u DPD a PPL bych musel jen vylézt s baráku na ulici, což by pro mně byla velká výhoda, protože na poštu to mám relativně daleko a auto nemám.

Arne1

Zařadí si tě následující den do plánu cesty, nemusíš se starat o popisování balíku a podobné nesmysly, to vyplníš při objednávce a oni si to vytisknou na samolepku a na zásilku nalepí.
Zásilkovna – tam akorát opět vyplníš na Internetu údaje, určíš která Zásilkovna je cílová a dostaneš kod. S tímto kodem doneseš do obchodu který Zásilkovnu dělá, podle kodu si to najdou a vše už zařídí sami.