xiperio

Jak se dá na noťasu nastavit automatické celkové vypnutí?

Mám nastaveno, že po dobu nečinnosti PC přejde po 10 minutách do režimu spánku. Jak mohu nastavit, by se mi počítač po nějaké době komplet vypnul?

Odpovědi
Dochy

Měl bys uvést v jakém je to systému.
Jinak koukal jsem že ve Win 10 to asi nejde. Předpoklad je, že ten počítač je spuštěn z nějakého důvodu a MS má vždycky pravdu. Dokáží to zařídit další programy. Koukni na
https://insmar­t.cz/automatic­ke-vypnuti-pc-casovac/

Myslím, že MS od vypínání upustil protože se pak může chlubit jak rychle mu systém naběhne po zapnutí PC (z hybernace)

aliendrone

TÁÁÁK! KONEČNĚ se mi naskytla šance potrápit Dochyho (je děsney chmeyd, páč má HARÉM a já NE)!! ;) :D :D

I na W10 jde nastavit doba vypnutí. Můžeš si třeba napsat skript, ale s ohledem na tvou úroveň vědomostí (soudím z dotazu) bych spíš radil použít „Plánovač úloh“. Příkaz „shutdown“ (s parametrem „-s“) STÁLE funguje.
JJ, jsem prostě MNOHEM krásnější, než Dochy! ;) :D :D

Mc Merkurion

… ALE JDE TO i ve W10 …
… v nastavení je pokročilé nastavení, kde lze nastavit cokoli …
… v klasickém nastavení lze nastavit hybernaci, režim spánku i vypnutí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Mc Merkurion: screenshot by nebyl? Mám W10 na ntb, prolezl jsem to 3× a vypnutí mohu nastavit třeba v odezvě na vypínací tlačítko, nebo zaklapnutí notebooku, ale ne na nečinnost.

Mc Merkurion

… jo, to souhlasí, ale při těch možnostech máš „možnosti napájení“ > „upravit nastavení schématu“ > a pak je tam: „změnit pokročilé nastavení napájení“ a rozklikne se ti tabulka, kde je co vše a kdy chceš vypnout … detailně jsem to neprohlížel, používal jsem to kdysi, takže přesně ti nepovim …

Dochy

Alien: Příkaz shutdown je samozřejmě zmíněn na mém odkaze. Nicméně neumí vypnout počítač při nečinnosti, jen v zadaný čas. Plánovač myslím pro aktivaci neumí podmínku „po x minutách nečinnosti“ nebo se něco změnilo?
Jo tak našel jsem to tam, ale… no MS plánovač mně trochu děsí (i když ho mám pro některé úlohy zaúkolovanej v práci – dělá mi rotaci log souborů…) Nejsem si jist jak zvládne tu nečinnost, ale proč nevyzkoušet.

Máš smůlu, krása Ti nepomůže, mám sexy mozek 😉