Avatar uživatele
zjentek

měla by se bezdrátová myš vypínat?

doposud jsem měla bezdrátovou myš, která se po určitejch minutách sama uvedla do standby režimu a k další práci pak byla svolná trošku delším přidržením pravýho tlačítka. Jenže teď mám myš novou a ta nic takovýho neumí, zato má navíc vespodu přepínač on- off a pokud ten je „on“, tak myš pracuje, i když já ne ..takže je nejspíš nonstop ve střehu.
Mám ji teda přepínat do „off“?? Budu tím šetřit třeba baterky? Nebo jiný výhody? Snížím třeba IR nebo nějaký jiný záření? Nebo jak to s tím celkově je? Dík!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Vypínat.
Vypnutá myš je bez napájení a tím pádem se šetří vše.
P.S: osobně bych vypínal při delším odchodu od PC i tu s pohotovostním režimem.
Doplňuji:
Jen na okraj – tyto myši komunikují přes BT.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

off na myši dávám jen když dávám off i na počítači…jinak jede pořád…mám v ní nabíjecí baterie, tak „spotřebu“ nějak neřeším..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jiri2105

Vypínat
Lepší volba jsou alkalické baterie. V případě hlubokého vybití což se zde v případě nevypnutí může stát,jsou akumulátory na vyhození.

IR myši i klávesnice Existují, nevýhoda je že nemají moc dosah.
Budete mít nejspíš BT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Meal

Jelikož by se rychleji vybíjeli baterky, tak vypínat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Mám nějakou tuším logitech (s USB nano přijímačem a optickým senzorem) a zpravidla ji nevypínáme. IKEA alkalický článek (tj. jeden z nejlevnějších) ji i přesto udrží naživu několik měsíců.
Osobně si myslím, že by bylo lepší vypínat, ale jsem na to moc líný a myška podle všeho má sama nějaké to uspávání velice dobře vyřešeno.
Doplňuji:
myška bude asi síš Genius, ale bez záruky…

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

WWW: moje myška komunikuje 100% přes IR.
Jinak Funna úplně přesně nakousla to, co mě vlastně nejvíc zajímá- když nebudu myš vypínat vůbec, bude mi „žrát“ i v době, kdy můj PC bude off? Prosím někoho o doplnění ;o

před 3394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Zkusil bych změřit multimetrem, jestli z těch baterek teče nějaký proudík, Jestli jo, tak „žere.“

před 3393 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet