MonkeyKing

Jak se dá dostat k nemovitosti jinak než koupí či zděděním?

Máte zkušenost, nebo víte jak? Sháním rodinný dům. ale nemám moc peněz a nemám žádného majetného příbuzného

Vždyť přece – http://madfutu­re.com/post/1358409016­06/sicsen-glow-blog

Otázka – kde jsou nejlevnější nemovitosti (domy,pozemky) v ČR, na světě???????

K bydlení
Pozemek asi těžko vytvořím ručičkama :)

A chce to velkou zahradu!!!!!!!

Nejlepší odpověď
klumprt

Ještě darováním. Ovšem při darování od nepříbuzného se platí daň.
Pak taky převodem do společného jmění manželů, ale to se musíš nejdříve oženit.
Dál mě napadá uplatněním zástavního práva, ale to musíš nejdřív někomu půjčit a on ti musí ručit nemovitostí a nesplácet.

Další odpovědi
ReHu

Chceš tam bydlet nebo pronajímat?
☆☆☆☆☆☆☆
Tak můžeš zkusit pronájem domku. Znám několik rodin, co bydlí v pronajatém domku.

___________

Pro Admin2→pokud je otázka nepřesně formulovaná, určitě je přínos ten, že pokud se ptám na upřesnění, mohu poté odpovědět.
V jiných případech je odpověď formou otázky proto, aby tazateli docvaklo, že se ptá na X krát položenou otázku nebo viditelně hloupou otázku.

gecco

Nemáš-li mnoho peněz, nekupuj si dům, ale byt…
Tím menší a v méně atraktivní lokalitě, čím méně peněz máš…
___
Nemáš-li téměř žádné peníze ale vyděláváš-li, byt si pronajmi…
___
Nemáš-li žádné peníze, staň se bezdomovcem…
___
To heslo je naprosto stupidní – proč by měl kterýkoli soukromý majitel nemovitosti ubytovat kohokoli zdarma???

mosoj

Zapojit vlastní ručičky a postavit.

anonym

Teď už těžko se k nemovitosti dostaneš. Jo, za komunistů se dávaly družstevníků byty i domy, podniky dávaly byty…

=============­=========

Co si takhle najít ženu s takovým zázemím?

anonym

jinak jedině ukrást, ale to není zákonné. kdyby mi dnes bylo dvacet, tak ihned koupím něco na hypotéku, abych to stihl do „důchodu“ splatit a celou dobu se budu klepat. i to jsou výhody kapitalismu

Admin2

ReHu,

domníváte se, že odpověď formou otázky je přínosem pro tazatele? Pro koho je užitečná?

Nechci opětovně citovat kodex. .

konemy

Krádeží.

ReHu

Admina → pro koho je užitečná tato odpověď?

ReHu

Gecco, už mě s tím limitem..... 😁

gecco

😉
Taky, taky…
😉

gecco

Barbakane – „dávaly“???
😁
Hele – chápu, že se tím plácáním škodolibě bavíš, ale úplné pohádky???
😁

anonym

Gecco, dávaly, pod podmínkou, že se upíšeš na deset let v družstvě s možností odkupu (za hubičku) a já toho využil! V roce 2000 jsem od družstva odkoupil RD za 320 tisíc a po dalších deseti letech užívání prodal za 780 tisíc + 40 tisíc za zahradu. Chceš – li, pošlu ti kopie.

gecco

Takže nedávaly – ale „vyměňovaly“ za protislužbu…
Tedy vlastně prodávaly, ne???
😁
Cenový vzestup nemovistostí v dané době a daném místě je pak úplně jinou otázkou…
___
No – ale já si pamatuju spíše tři generace ve třípokojovém (nebylo dost peněz na jejich dotování pro všechny) – to pamatuješ taky, ne???
A pamatuju i mnohaleté poředníky družstevníků, kteří byt nedostali, ale odkupovali si právo na jeho užívání a pak je dlouhá léta spláceli – to ty taky pamatuješ, ne???
😁
_______
Vono – kecat se dá ´vocaď-pocaď´…
😁

anonym

No – ale já si pamatuju spíše tři generace ve třípokojovém (nebylo dost peněz na jejich dotování pro všechny) – to pamatuješ taky, ne???
A pamatuju i mnohaleté poředníky družstevníků, kteří byt nedostali, ale odkupovali si právo na jeho užívání a pak je dlouhá léta spláceli – to ty taky pamatuješ, ne???

==================

Ne, nepamatuji. Já snad žil celou tu dobu, než přišel ten chrchla na Hrad, v jiném světě.

gecco

Barbakane – koneckonců – i Lahny, když chtěl žít na zdravém Trutnovsku, si musel domek postavit ´za svý´…
😁

gecco

Tak to´s žil v některé z těch zdravějších částí něktejšího cirkusu (ostravsko, sev. Čechy…) – tam se už tehdá chodilo:

  1. za trest
  2. na umístěnku (tedy, v zásadě, taky za trest)
  3. za babou (no, mnohdy pro zlost)
  4. kvůli bytu

😁