metalavenged

Jak se cizím slovem řekne krátký obsah na konci knihy?

Potřebuju to cizí slovo, který se označuje ten který text, který vám obecně řekne, o čem kniha je.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
samicek333

Anotace

Poznámka – vložila annas
Anotace se píše na začátku, nikoliv na konci práce.

"Anotace podobně jako úvod práce seznamuje čtenáře s problematikou probíranou v celé práci. Na rozdíl od úvodu práce je anotace tvořena několika větami v rozsahu např. šesti řádků. V případě českých prací se uvádí anotace jak v českém jazyce, tak v anglickém ekvivalentu. Obě části jsou uvedeny na jediném listu následujícím po čestném prohlášení. Pro anotaci, resp. její jazykovou kopii, je vyhrazen samostatný list. atd.
https://formatovani-dokumentu.cz/na­vod/anotace-bakalarske-prace

annas

Anotace se píše na začátku, nikoliv na konci práce.

"Anotace podobně jako úvod práce seznamuje čtenáře s problematikou probíranou v celé práci. Na rozdíl od úvodu práce je anotace tvořena několika větami v rozsahu např. šesti řádků. V případě českých prací se uvádí anotace jak v českém jazyce, tak v anglickém ekvivalentu. Obě části jsou uvedeny na jediném listu následujícím po čestném prohlášení. Pro anotaci, resp. její jazykovou kopii, je vyhrazen samostatný list. atd.

https://formatovani-dokumentu.cz/na­vod/anotace-bakalarske-prace