Thommy

Jak se budete tento problém řešit? Je to odštíplý zub zhruba 3mm na délku a 1 mm na výšku. A odhad ceny?

Stalo se to ve škole, v pondělí dostanu papíry na pojišťovnu. A v úterý jdu k zubaři. Jak bych měl dále pokračovat. Nějaká zkušenost s pojištěním škol? Četl jsem, ze někdy jsou to jen mizerné částky. Bojim se abych nemusel doplácet velké peníze sám.

Nejlepší odpověď
da ny

Ptáte se na nevhodném místě......
Netuším „jak“ a s jakými materiály pracuje Váš stomatolog (zásadní informace). Zda je zub jinak vitální, bez úhony.
Plomba může být ve frontálním úseku na úhradu ZP.
Pokud použije stomatolog nějakou „výstuž“, tu si uhradíte (pakate)l. Na incizi plombičky někdy hůř drží a s ohledem na námahu (strava, ukusování),se častěji „odlamují“ a následně se musí předělávat.
Nebo to může stomatolog „vzít“, jako několika ploškovou výplň. Podle zvoleného postupu a materiálu bych odhadovala možnou cenu od 2 do 5 tisíc za výplň.
Samozřejmě, že peníze zaplatíte v ordinaci. Lékař vyplní papíry pro pojišťovnu (zaplatíte podle jeho ceníku).
Až úraz Vaše pojišťovna vyřídí, vrátí se Vám to, co zaplatíte u stomatologa. Plus „odškodné“.
Pokud by se stomatolog rozhodl řešit proteticky, cena se vyšplhá zhruba k deseti tisícům Ovšem na okorunkování řezáku může dojít také někdy v budoucnu (i dalekém. pokud bude plomba častěji vypadávat atd.).
Stomatolog bude chtít peníze ihned po odvedené práci. Netuším, u jaké pojišťovny jste pojištěn a zda Vám umožní, na základě předběžného řešení a odhadu ceny za výkon a vystavení faktury tuto následně uhradit. To zjistíte nejlépe na pojišťovně.
Dotaz zede je Vám tak trochu k ničemu……..

Další odpovědi
Drap

Na to se budeš muset zeptat zubaře. Tady toho moc neuvidíme.