tvaruzekcz

Jak se bude „ochucovat“ český tuzemák až skoční našim výrobcům v roce 2023 5-leté přechodné období?

Kamarádova firma se o to pokoušela několikrát, ale nikdy se se při vývoji nedostali ani vzdáleně ke stejné chuti. Pracují na tom například tři roky ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou a měli na to poměrně mnoho odborníků, ale nedošli ani náznakem k identické chuti, která je dána právě rumovým éterem s problémovým furanem. Na ni je, ale český konzument zvyklý… Uhájíme svůj „národní nápoj“, jehož výroba se traduje od 19. století, nebo budeme muset pít lihoviny, které nám Fiala s Bartošem „doporučí“ pít?

Odpovědi
Pepa25

U „národního nápoje“ se v 19. století logicky nevědělo, že ochucující furan je rakovinotvorný. Politici s tím nemají nic společného