Kelt

Jak rychle se ochlazuje voda v otevřeném prostoru?

Naleju si vařící vodu do hrnku a nechám stát a za určitou dobu by měla mít určitou teplotu, třeba 50°C Pokud vím, určitě existují tabulky, kde jsou tyto koeficienty pro některé látky uvedeny. Nepošlete odkaz? Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Výpočet je složitý a jak vím nemá cenu se tady tím zabývat. Ani to s tímto zadáním nejde!! Záleží to na podmínkách o kterých se nezmiňuješ a i tak bude teplota v hrnku bez homogenizace jiná u dna a jiná u povrchu.Což si to vyzkoušet v podmínkách pro které to potřebuješ a s homogenizací.

Kepler

Na to tabulky určitě nejsou, záleží to na více faktorech: teplota okolí, proudění vzduchu, materiál hrnku…