Agneta

Jak rozšířený je už v Česku Digitus impudicus ?

(Srarý římský symbol urážky) A je trestný ?

Nejlepší odpověď
annas

Trestní zákoník neznám, ale zdvižený prostředník znamená v současnosti vulgární gesto. Jak je u nás toto gesto rozšířené, netuším, ale uvědomuji si, že je veřejně použili politici i známé osobnosti,.

Npř. Miroslav Topolánek ve Sněmovně a musel se omluvit. K. Gott vztyčený prostřednlíček V TV namířil proti kritikům, jimž se nelíbilo, že dostal prezidentské vyznamenání.

" Později gesto použil Kalousek vůči tehdejšímu poslanci Davidu Rathovi poté, co Rath zmínil Kalouska v souvislosti s nedostatečnou péčí o duševně nemocné v České republice."

V odkazu je uvedený i sochař David Černý.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/zdvi­zeny-prostrednik-ostuda-a-nevkus-hodnoti-zemanovi-priznivci-1c6-/zpravy-domov.aspx?c=A131021­_140148_ln_do­mov_vsv

Další odpovědi
ivzez

Od 1. ledna 1993.

V trestním zákoníku podle mne není …