martinecek2

Jak rozbalit .gzip soubor?

Jak rozbalit .gzip soubor? V ubuntu mi to snad ničím nejde, už jsem opravdu bezradný.. nebo by se tu našel nějaký ochotný člověk co by mi to převedl na .zip?
Fakt už nevím jak s tím ☹

EDIT:
Zkusil jsem přejmenovat na .zip ale pak je uvnitř neznámý soubor.. ☹

Odpovědi
cochee

Přejmenovat zkus, ale ne na .zip, ale .gz – to je standardní. Nevím, jestli existuje program s GUI (klikací), ale měl by ho umět i „holý“ Linux textově, tzn. otevř si nějaký shell a vyvolej nápovědu: gzip –help

jáára

zkus ho přejmenovat na *.zip

Tw!st

ani winrar neotevře?

Lamalam

Napiš „gunzip jméno.souboru“ a pak enter.