Boost

Jak říct mé „kamaradce“, že se s ní nechci dále bavit?

Omlouvám se, že přidávám takové „trapné“ téma, avšak mě tato situace celkem trápí.
Už na základce jsem se bavila pouze s jednou holkou, která mi ovšem poslední roky neseděla, ale neměla jsem tu sílu jí to říct, tak jsem jednoduše čekala na konec základky abych se jí mohla tímto stylem zbavit.
Teď nastupuji do maturitního ročníku.
Celé tři roky jsem seděla s mojí „kamaradkou“, jenomže mě poslední dobou pěkně vytáčí, ale nevím, kde najít sílu jí to říct. Ona nemá jiné kamarády ve třídě ani ve škole. Bojím se, že mě přepadne lítost jako kdysi.
Je na mě až moct negativní, vždy mi říkala jak spoustu věcí nedokážu. (Odstěhovat se od rodičů, mít dvě práce při škole, starat se o kocku v bytě.) A taky když jsem se i přes její negativní vlnu do věcí pustila, zacla mi závidět. Stěžovala si, že nemá peníze a stejně nespí (Jelikož se po nocích musí učit, protože jedna cesta do školy jí trvá 2 hodiny). Najednou když jsem se zvládla odstěhovat, tak ona chtěla bydlet taky sama, ale práce pokladní jí přišla směšná, být na intru jí přijde trapné. Není mi sympatická, přijde mi namyšlená a rozmazlená.
Za tu dobu kamarádství mi řekla spoustu lží, ale nikdy jsem se v tom nešťourala, prostě jsem věděla, že je to lež a jen dělala reakce, které ona očekávala.
Nelíbí se mi jeji názory. Nechci se s ní bavit, ale taky nechci koukat celý rok na její uraženej ksicht, či nevím, zda zvládnu její brek až za ní půjdu.
Má otázka zní, jak ji to říct a kde tohle řešit?
Nejsem si jistá, zdali se tato „aféra“ hodí do školy, ale na druhou stranu s ní nechci trávit svůj volný čas a taky se bojím, že mimo školu klesnu a ještě se jí pak omluvím, že jsem za ní s něčím takovým přišla.
Moc vám děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Je dobre, ze si tohle vsechno uvedomujes vcas. Pokud te nekdo stahuje a necitis se s nim dobre, tak pryc od nej. Chvili ti ji bude lito, ale nemusis se pro ni obetovat. Podle toho, co popisujes, kamaradka nema zadne sebevedomi, takovi lide i lzou, a to bez priciny. Jdi si svoji cestou a najdi si prijemnejsi spolecnost, bude ti lip. A kdyz bude fnukat, tak ji rekni, ze potrebujes nekoho, kdo te podpori a ne stahuje zpatky. Neboj zvladnes to mozna to pomuze vam obema!!

Další odpovědi
Hlada

Vidíš to příliš dramaticky. Na střední škole rozhodně není obvyklé stěhování se od rodičů ani dvě práce při škole. Takové hecování nemá žádnou hodnotu a proto není potřeba se takové debaty účastnit. Umět vyjít v klidu s lidmi rozdílných názorů je nezbytně nutná dovednost dospělého človka. Téměř nikdo nežije a nepracuje sám. Nežádoucí kontakt je možné odmítnost taktně bez vyhrocení situace.

Ametyst

Docela tě chápu. Nejlepší by bylo najít si kluka, a s ním trávit nějaký čas, a nemusíš takové kamarádce vůbec nic vysvětlovat. Je na čase žít, jak chceš sama, a ne jak chce někdo jiný. Nebuď měkká, jinak se budeš trápit a nevymotáš se z toho. Nic jí neříkej a začni volný čas věnovat sobě: koníčkům, četbě, sportu, zábavě.