Lála13

Jak říct mamce o výtoku?

Vím, že je to trapné, ale mám už delší dobu bílý (občas nažloutlý) výtok. Menstruaci ještě ne. Je mi 13 let. Jak to mám mamce říct? Strašně se stydím, ale myslím že by to měla vědět…
Děkuji za odpovědi
Lála13

Nejlepší odpověď
Drap

Není na tom nic divného, to je jen tvůj stud. Klidně to mámě řekni, nic na tom není. Ona ti nejlépe poradí.

Další odpovědi
anonym

Jak to mamce říct?
Mami, mám výtok z pochvy. To stačí – zajde s tebou ke gynekologovi. 😉 A neboj se a nestyď, jde o běžnou potíž.

anonym

Chápu, že se stydíš, ale nic na tom není. Výtok mohou způsobovat kvasinky nebo bakterie a bude to třeba zkontrolovat. Mamka s Tebou bude muset zajít na gyndu. Takže jí řekni, že máš intimní problém. Ničeho se neboj.

Nuk nuk

Co nejnormálněji jí to sdělit. Může jít o nějaký zánět nebo první cyklus, blížící se první menstruaci. Pokud by to bylo to druhé nic se neděje, ale u zánětu je lepší lékařská kontrola.

marci1

Úplně v pohodě se mamince svěř. Takovýto stav před začátkem menstruace je normální. Je to úplně přirozené, vůbec se není za co stydět. Vždyť za chvíli už budeš žena.