Avatar uživatele
Bičiště

Jak ředit lihovinu na požadovanou koncentraci?

Do 1 litru vodky 38% – 40% přidávám ovocnou šťávu + cukr a představuji si výslednou koncentraci kolem 20%. Jaké množství šťávy bych měl do 1 litru vodky přidat? Cukr myslím výslednou koncentraci podstatně neovlivní. Sladím tak, aby to bylo chutné. Zatím to dělám odhadem,a průběžným ochutnáváním.Do l litru vodky dávám cca 0,6 litru ovocné šťávy.Zatím se mi to nikdy nezkazilo ani to nezačalo kvasit. Přesto by mě ta výsledná koncentrace zajímala.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 2377 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Na to existuje jednoduché křížové pravidlo.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-krizove-pravidlo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dr.luha

Mám roztok A % (lihovinu), roztok B % (ředidlo: voda nebo jiná lihovina). Potřebuji vytvořit roztok C %. Tedy: roztoku A použiju C – B. Roztoku B použiju A – C. Vyjde poměr ředění. Roztok B , pokud je to voda, nemá žádnou koncentraci, zadáme proto hodnotu 0 %.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Pokud máš výchozí koncentraci 40% a chceš z ní udělat 20%, potřebuješ to zředit na polovinu. Na 1l vodky dej 1 l vody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Abys to spočítal úplně přesně, musel bys znát obsah vody v té ovocné štávě. Pokud obsah cukru zanedbáš a budeš šťávu považovat za 100% ní vodu, řeď 40% vodku v poměru 1:1.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Na zjištění % alkoholu je lihoměr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek