jak prodat starší auto bez přepisu

známému chci prodat škodu120. Přepis stojí moc peněz,tak jak to udělat? Když nebude platit pojistku,tak abych nepletil já penále.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže máme tu několik návodů:

  1. sežeň si někde nějakého invalidního důchodce. Přepiš auto na něj a on hned přepíše auto na toho, komu si chtěl prodat.

Invalidní důchodce s průkazkou ZTP je osvobozen od placení tkz. ekologické daně. A protože už potom jde o druhý přepis, poplatek se neplatí.

  1. ty zůstaneš majitel vozidla, ale on provozovatel-ale tady si nejsem jistý poplatkem.
  2. prodej auto, sepiš smlouvu a zajdi na dopravku. tam přepiš auto na něj (do polopřevodu). Řekni, že malý techničák nemáš, aby neodstřihli roh. Až on bude chtít, přepíše si to na sebe. ty už vlastníkem nebudeš, takže i případné penále za pojistku by šlo na něj.

Další odpovědi
cukrar

  1. OK
  2. platí ekopoplatek
  3. OK
  4. zdali je to opravdu známý, tak mu to auto půjčte. Ale riskujete, že se pak otočí vše proti Vám.