Dane

Jak probíhá screening (prověřování) uchazečů o zaměstnání? (z pohledu personalisty)

Můžete uvést nějaké příklady prověřování kandidátů.

Nejlepší odpověď
Drap

U každého personalisty jinak. Je to jeho problém a nejsou k tomu určena žádná, přesně stanovená pravidla.

Další odpovědi
msi

fb, twitter, e-mail, insolvenční rejstřík,..
stačí nebo podrobněji?

ivzez

Pro personalisty neexistuje žádný „tutorial“,
kterým by se museli povinně řídit.

Záleží na potřebách zaměstnavatele,
tzn., že způsob prověřování může být
u každé firmy jiný.

Pár příkladů už máte v předchozích odpovědích.

Mc Merkurion

chceš příklad?
…u nás se zeptali předchozího zaměstnavatele…
doplňuju:
nevím co chceš víc,tak se podívej na toto instruktážní video,snad ti to bude stačit: http://www.csfd­.cz/film/8183-ja-to-tedy-beru-sefe/prehled/

Dane

msi, Drap: To jsou vskutku mizerné odpovědi.. :)

ivzez

Jaké odpovědi byste si představovala?
msi, Drap i McMercurion odpovídají dobře.

Dane

Z odpovědi vyplývá pouze, že způsob prověřování se u každé firmy liší v závislosti na jejich potřebách, využívá se k tomu sociální sítě, email apod. a neexistje přesný postup.

Stále si však neumím představit jak takový screening probíhá.

Mc Merkurion

asi to bude tím,že musíš používat neustále cizí slova a pak ti chybí představivost > české vyjádření je výstižné…

Dane

Prostě nevíte co to je..

Mc Merkurion

my jo,ale ty ne…

Dane

… tak když víte, povyprávějte mi třeba do zpráv, jo? 🙂

Mc Merkurion

poslal jsem ti video,napsal jak to dělaj u nás,můžeš mi říct,co ti je na tom nejasnýho? byla jsi už někdy u nějakýho pohovoru vůbec?

Dane

Především chci příklady ze současnosti. To, co bylo před třiceti lety, bych sem netahala. Ledacos se změnilo, tak to zkuste vypíchnout.

Mc Merkurion

zamysli se nad významem slova: „prověřit“,opravdu nevim,co chceš vědět,že zavolaj,nebo hledaj na internetu,nebo si to dojedou ověřit osobně,některý věci se prostě nemění…