nyjono

Jak probíhá proplácení testů na covid u OSVČ?

Myslím, že je nárok 60 Kč na 1 test 4 x do měsíce.
Koupím pár testů a pak co? Doklad do účetnictví a dál? Jakou formou se Kč proplácí?
Díky za odkaz nebo tip, kde hledat.

Odpovědi
Mc Merkurion

„10. Jednou měsíčně vykáži vůči své zdravotní pojišťovně počty provedených testů prostřednictvím příslušného formuláře – přehled o provedených testech ke stažení níže*. Pojišťovna zpětně proplatí příspěvek až 240 Kč za daný měsíc. První vyúčtování proběhne po skončení měsíce března.“
https://www.mpo­.cz/cz/rozces­tnik/informace-o-koronavirus/pru­vodce-testovanim-ve-firmach--259808/#_OSVC

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jáára

Sorry jako, ale nejsem z toho moudrej. Testujeme, to jo, ale že bych čekal že mi někdo třeba něco dá… Vyplňovat zase další papíry. NECHCI dík.

nyjono

Jááro, zaměstnanci v zaměstnání také testy dostávají. Tedy tou formou, že je testují ve firmách. Zdarma. Takže dostávají testování zdarma

Mc Merkurion

… přesně: když to chce proplácet, proč ne, blbej kdo dvá, blbější kdo nebere …