Posspi

Jak probíhá casting do amerických seriálových, případně televizních projektů?

Krásný večer.

Zajímalo by mě, jak probíhá, případně jak se organizuje casting do amerických seriálů pro Netflix, případně dalších streamovacích služeb, potažmo casting pro nějakou televizní/ filmovou společnost? Jak dlouho trvá, kdo zařizuje celé výběrové řízení a jak to, že někdy casting vůbec není potřeba a role je nabídnuta nějakému známému herci? Kdo má všechno tohle vyřizování na starost? Režisér? Scénárista? Tým produkce? Štáb z kamerového střediska? A jak se dotyčný, případně rodina dotyčného/dotyčné dozví, že byl/a vybrán/a? Prostřednictvím emailu, telefonátu, oficiálního oznámení?

Ptám se, protože jsem minulý týden koukal na Stranger Things a poté si ze zájmu hledal různé informace, aktuality a zajímavosti, kdy zazněla například ta, že jeden z hlavních představitelů (Finn Wolfhard) se na casting vůbec nedostavil a místo toho poslal tvůrcům video kde ležel nemocný v posteli, načež byl rovnou vybrán. Tohle je ověřená informace a mně osobně to přijde až komické, neprofesionální a hlavně zvláštní.. Vemte si, že někdo po roli opravdu toužil, připravoval se, cvičil si svůj projev před zrcadlem, nasadil vážný tón, opravdu chtěl být nejlepší.. Teď tam přišel, odehrál to, jak nejlépe dovedl a oni mu řekli ne. Pak jim přijde video, kde je nějaký klučina, který nemocným hlasem něco bleptá, je celý červený, neupravený a celé to na mě vlastně působí, jako by mu to bylo jedno (zda ho vyberou či ne) a opravdu se tak stane a on roli získá.. A přitom se na konkurz dostavilo přes 900 herců a 900 hereček..

Proto by mě zajímalo, kdo vlastně samotné herce vybírá a kdo má všechny tyhle věci na starost, protože někdy jsou ty zajímavosti opravdu k hlubokému zamyšlení. A to není první fakt, který jsem si přečetl, takových podobných situací ještě před natáčením jsem si všiml více. Jaký máte na toto názor a jak se dostanu k srdci všech těchto projektů? Neexistuje třeba nějaký dokument, kde je vše detailně popsáno? A zažil jste někdo někdy něco podobného? Zúčastnil jste se někdo castingu (v rámci čehokoliv)?

*Dále je dobré taky zmínit, že všichni herci nejsou ze stejného města a ani státu, čili by mě opravdu zajímalo, kde je zakopaný pes a jak to všechno probíhá..

Odpovědi
Mc Merkurion

… tomu se říká umělecká licence >>> každej si to dělá podle sebe, nebo si snad myslíš, že jsou na to normy a předpisy ??? v americe ??? tam je jen daný, kolik bude černej, kolik teplejch, kolik imigrantů atd …