Adušaa

Jak proběhne kontrola nalomeniny?

Ahoj, chtěla bych vědět jak proběhne kontrola nalomeniny (zlomenina neúplná). Budu mít už sádru týden (mám ji mít 14dní, ale za týden jsem měla jít na kontrolu..) a mám jít na kontrolu, ale zajímalo by mě, jestli mi tu sádru sundají a zkontrolují, udělají rentgen a potom mi na tu ruku dají opět sádru nebo jak jinak proběhne??

Odpovědi
Zaibatsu

Máš sádru nebo dlahu? Tzn. je to kolem dokola nebo jen „zvrchu“? U mě mi dali jen dlahu, kdyby mi ruka otekla, pak z ní udělali sádru. Přes sádru lze normálně dělat rentgen. V místě nalomení kosti je s odstupem času, asi týden nebo dva, lépe vidět zlom kosti, protože dojde k odvápnění té narušené části. Je to jeden z důvodů, proč se ta kontrola dělá, je lépe vidět rozsah té fraktury, stejně jako se kontroluje, jestli se něco nezměnilo.