Gestas

Jak přišel Pinďa ze Čtyřlístku ke svému jménu?

Jména ostatních tří protagonistů jsou jasná, Myšpulín jako kočka „půlí“ myši, Fifinka jako žena se fintí a Bobík je Bohumil. Ale co Pinďa?

Nejlepší odpověď
annas

Jinak u ostatních uvádí původ
https://kultu­ra.zpravy.idnes­.cz/jaroslav-nemecek-o-ctyrlistku-den-/literatura.as­px?c=A160108_161025_li­teratura_ob

čtyřlístek – jméno zajíce Pinďa
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-vzalo-jmeno-pida

Nebo podle jeho velikosti
Nevzpomínám si na film.
Jinak píďa = člověk malého vzrůstu, prcek. (SNČ).
Doplňuji:
Ještě dodávám, že pojmenování píďa (užívá se i jako přezdívka) má základ v délkové míře píď = část dlaně tvořená palcem a prostředníkem (n. ukazováčkem) při jejich rozevření. Určitě nejde o velký rozměr.

Další odpovědi
Edison

Jsou dvě vysvětlení… Jestli on nebyl tak kapku jako malej… A druhý, Pinďour… 😁

autacek

Zajíc jej dostal po své první sexuální zkušenosti s Fifinou.

Kelt

Autor si zvolil postavy, jejich jména a charakter. Je to kreslený seriál pro děti. Já jsem měl v době vzniku prvních dílů 8 – 10 let a nepřemýšlel jsem nad tím tehdy natož dneska.