Jak připojit více počítačů k internetu?

Máme doma více počítačů, ale nevím, jak je připojit všechny k internetu. Co je k tomu potřeba?

Nejlepší odpověď
roy_x

Propojit počítače je snadné. Jediné, co potřebujete, je jedna krabička a pár metrů kabelů. 🙂
Nejjistější způsob je zakoupit tzv. router, je to „směrovač“, do něj zasunete kabel, který připojujete nyní k počítači, a pomocí dalších kabelů připojíte ostatní počítače.
Kablík, přes který „jde internet“ zapojíte do zdířky označené WAN, ostatní kabely (k připojení dalších počítačů v domácnosti) připojíte do zdířek označených jako LAN. Těch standardně bývá kolem čtyř, což by mělo stačit. V případě, že máte notebooky, je dobré koupit router s WiFi, takže žádné další dráty nebudou potřeba. WiFi router někam postavíte, zapojíte do něj kabel a je to. 😉 V případě WiFi byste si měl síť zabezpečit heslem, aby se k vám nepřipojil někdo nezvaný (postupujte dle návodu, který k routeru dostanete).
Na routeru moc nešetřete, může se stát, že levnější modely (pod řekněme 800 Kč) budou dělat neplechu (např. velice pomalu načítat stránky). Ale to závisí na daném modelu, způsobu připojení apod. Prodejce vám určitě rád poradí. 😉