Heřman

Internet – LAN a WIFI (návod)

Dobrý den. Potřebuji poradit začínám doma rozjíždět internet a potřabuji poradit jak se co dělá např: zabezpečení sítě instalace WIFI připojení do stolního PC atd. nevíte o tom něco a jesně ještě více stačí mě stránka nebo vaše znalosti s internetem na doma.

Nejlepší odpověď
casey

najit si poskytovatele internetu a zvolit druh pripojeni (kabel, dsl, wifi…). Poskytovatel po uzavreni smlouvy poskytne modem (krabicka s jednim sitovym vystupem.

poridit wifirouter tj.krabicka s jednim sitovym vstupem pro pripojeni modemu, ktera nejen vysila wifi signal, ale ma i vystup pro vetsinou 4 sitove kabely (konektor rj-45) a zaroven obsahuje dhcp server (interne prideluje ip adresy pripojenym zarizenim).
Za predpokladu, ze domaci sit bude vyuzivana pouze pro internetovy prenos staci 100mbit router, v pripade vyuziti i v domaci siti (pro prenos dat mezi jednotlivymi zarizenimi) urcite gigabitovy router. Je drazsi, ale v dnesni dobe uz bych jiny nekupoval.

Zabezpecenim wifi se rozumi zmenit login, heslo pro pristup do weboveho rozhrani wifirouteru a dale zabezpeceni samotne wifi. Je vice sifrovacich algoritmu, zalezi, ktery bude pristroj podporovat. napr WPA2-PSK. Dale je mozne skryt ssid site. Znamena to, ze pri vyhledavani na notebooku se vase sit v seznamu dostupnych siti nezobrazi, ale pri rucnim ulozeni v ntb fungovat bude. A nakonec muzete nastavit filtrovani dle mac adres, cimz se vam k wifi pripoji pouze ten, koho mac adresu sitove karty nastavite v routeru. V pripade, ze k vam casto chodeji navstevy, je jednodussi nastavit pouze primerene slozite heslo pro pristup k siti. To je asi vse.

Další odpovědi
Děda Louda

Konkrétně ti poradí, příp. i pomůže nebo sám zařídí potřebné, tvůj provider.