Jak přesně a výstižně formulovat nemoc malých?

Jak přesně a výstižně formulovat nemoc malých? Vím co to znamená, když se to o někom řekne, ale nevím jak jednoduše bych to definovala.Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Asi jsem dotaz napsala špatně,omlouvám se. Nejedná se přímo o nemoc jako takovou, ale je to spíš povahový rys a charakter člověka.

Odpovědi
fortin

V určitém věku dítěte se zastaví růst kostí. To je spojeno s deformací, s bolestmi kloubů. Nemoc může být dědičná ale jsou i podezření na jedovaté chemikálie používané v zemědělství.