Moniccc

Jak přečíst „Vyhláška č. 14/2005 Sb.“?

Jak prosím přečíst následující text?
„Spolupráci mezi rodinou a mateřskou školou určuje Vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů v § 1 odst. 1:…“

Tím přečtením myslím „Vyhláška č. 14/2005 Sb.“ a „§ 1 odst. 1“.

Mockrát děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vám jde to, jak budete citovat či číst uvednou vyhlášku, uvádím možnost, , jak bych to četla, i když nejsem právník.

Spolupráci … určuje paragraf 1, odstavec 1 vyhlášky č. 14 uvedené ve Sbírce zákonů v roce 2005.

… určuje vyhláška č. 14, paragraf 1, odstavec 1 podle Sbírky zákonů z roku 2005.

Další odpovědi
Edison

Tak vynech to „a“.

Vyhláška č. 14/2005 Sb.
§ 1
Podrobnosti o podmínkách provozu mateřské školy

(1) Mateřská škola spolupracuje se zákonnými zástupci dětí a dalšími fyzickými a právnickými osobami s cílem vyvíjet aktivity a organizovat činnosti ve prospěch rozvoje dětí a prohloubení vzdělávacího a výchovného působení mateřské školy, rodiny a společnosti.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2005-14#p1

cochee

Vyhláška číslo čtrnáct lomeno dva tisíce pět Sbírky (tím je myšlena Sbírka zákonů) o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, v paragrafu jedna, odstavci prvním.

ivzez

Vyhláška o předškolním vzdělávání č. 14/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů → tím se míní aktuální znění vyhlášky, která byla původně vydána v roce 2005.

Předškolní vzdělávání určuje školský zákon
a vyhláška upřesňuje specifika předškolních zařízení.

Odstavec 1 paragrafu 1 upřesňuje/určuje spolupráci předškolních
zařízení s rodiči a dalšími osobami/zařízeními.
___

Příště by bylo lepší napsat, oč jde,
takto lze odpovědět jenom obecně.

____

Odkaz z odpovědi Edisona vede na platné znění vyhlášky.
Na webu ZakonyProLidi lze (většinou) dohledat i dřívější a původní znění.

Edison

Taky se dalo odpovědět: „Vyhláška ministertva školství, mládeže a tělovýchovy číslo čtrnást z roku dvatisícepět sbírky, paragraf jedna, odstavec jedna.“

Edison

Stejně nějak nerozumím otázce. Ptáte se strukturování právních textů? Nebo na co vlastně? Pod odstavcem ještě mohou být písmena a někdy se můlžete dočíst i odkazx na větu třeba „věta první“. Nebo se ptáte na právní rozbor toho ustanovení? Nebo na co vlstně?