Avatar uživatele
janek66

Jak poznat jestli je v zašpuntované zelené lahvi bílé víno nebo slivovice?(bez otevření).

Dostal jsem ji darem a nevím co obsahuje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Jikra, Wang, MA-SU-KA, Ronie před 4510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rosinka

Jestli ta láhev není plná po zátku, zkuste zatřepat. Víno se chová trochu jinak, bude aspoň trošku pěnit, slivovice je jakoby hustší, těžší, víc půjde po skle…a víte co, nejlíp uděláte, když to otevřete a zkusíte..;-)
(Mně můžete věřit, já jsem holka z Moravy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Tak to asi nepujde. Leda udělat sondu injekční stříkačkou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Hm, takhle asi ne. Kdyby si měl dvě stejné láhve, naplněné do stejné výšky, tak každá z těch tekutin bude mít jinou hustotu. Pak bys to poznal podle lomu světla a nebo podle hmotnosti lahví, ale to je spíš takový příklad z fyziky než řešení tvého praktického problému

Taky bys samozřejmě musel mít nějaké vědomosti o slivovici a vínu, abys věděl který z nápojů má vyšší hustotu. A ty já nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Pokud láhev nemá etiketu, pak bych doufala, že v ní slivovice bude. Pokud tam ale je špunt a přes něj třeba ten „kovový“ uzávěr, pak to bude víno.
Kdyby byla láhev bílá, pak bych ale spíš myslela, že v ní najdete slivovici než v láhvi zelené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek