janek66

Jak poznat jestli je v zašpuntované zelené lahvi bílé víno nebo slivovice?(bez otevření).

Dostal jsem ji darem a nevím co obsahuje.

Nejlepší odpověď
rosinka

Jestli ta láhev není plná po zátku, zkuste zatřepat. Víno se chová trochu jinak, bude aspoň trošku pěnit, slivovice je jakoby hustší, těžší, víc půjde po skle…a víte co, nejlíp uděláte, když to otevřete a zkusíte..;-)
(Mně můžete věřit, já jsem holka z Moravy 🙂

Další odpovědi
Drap

Tak to asi nepujde. Leda udělat sondu injekční stříkačkou

bolak

Hm, takhle asi ne. Kdyby si měl dvě stejné láhve, naplněné do stejné výšky, tak každá z těch tekutin bude mít jinou hustotu. Pak bys to poznal podle lomu světla a nebo podle hmotnosti lahví, ale to je spíš takový příklad z fyziky než řešení tvého praktického problému

Taky bys samozřejmě musel mít nějaké vědomosti o slivovici a vínu, abys věděl který z nápojů má vyšší hustotu. A ty já nemám.

fablen

Pokud láhev nemá etiketu, pak bych doufala, že v ní slivovice bude. Pokud tam ale je špunt a přes něj třeba ten „kovový“ uzávěr, pak to bude víno.
Kdyby byla láhev bílá, pak bych ale spíš myslela, že v ní najdete slivovici než v láhvi zelené.