milablond

Jak poznam na vyrobku datum vyroby od data spotreby?

No ne asi. Ale mam tady sampon, kde je pouze jedno datum a u toho neni napsano nic.

Nejlepší odpověď
gecco

Datum výroby je dřívější…
😁
Doplňuji:
Aha – není nad to, se umět zeptat…

Na kosmetice se musí uvádět datum výroby, datum expirace není povinné – takže pokud je tam jen jedno datum, je to datum výroby.

Další odpovědi
klumprt

Jestliže to datum už bylo, tak může jít o datum výroby, nebo datum spotřeby. Jestliže to datum teprve bude, s nejvyšší pravděpodobností nepůjde o datum výroby.

Luxx

občas se na něčem objeví tento symbol http://img.bles­k.cz/img/1/ga­llery/2015487_k­osmetika-expirace-pouzitelnost.jpg

a ten znamená, že se ta věc má spotřebovat do 12 měsíců (v případě tohoto obrázku) od otevření