Avatar uživatele
Bronzový

Jak postupovat - žloutenka B-?

Kamarád pracuje ve fabrice, minulý týden, "našli"jednoho se žloutenkou B, tento týden už byli další 2 infikovaní, firma s ek tomu postavila tak, že kmenové zaměstance poslala na své náklady k doktorovi, ale o agenturní zaměstance se nikdo nestará, co dělat, pokud i kamarád bude mít žloutenku? může za to někdo? například jejich stravovací zařízení(špatná hygiena)
nějaká rada?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Žloutenka typu B se přenáší zásadně krví nebo spermatem podobně jako AIDS ale je 100x nakažlivější než AIDS.
Takže pokud s ním kamarád obcoval má zřejmě smůlu. Pokud ne mělo by být všechno OK, pokud si třeba nepůjčoval jeho ručník či zubní kartáček.
Takže o vině bych raději pomlčel.
Doplňuji:
K přenosu dochází z krve do krve, nebo pohlavním stykem. Nikoliv orálně.
Ještě se může nakazit, kdyby si píchal stejnou jehlou jako on. Takže ještě bude kontrola na drogy.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zajít k lékaři a nechat se vyšetřit . Jestli i kamarád bude mít žloutenku, tak má smůlu. Vina se bude někomu těžko prokazovat. Byl v nesprávném čase na nesprávném místě.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím kdo za to může ale postup firmy je trochu směšný...nechá vyšetřit jen své zaměstnance a na ostatní kašle. No a ti ostatní nakazí kmenové zaměstnance a budou zas na začátku. To chce karanténu. Žloutenka je infekční onemocnění podléhající ohlášení...


Avatar uživatele
Bronzový

Typ B se šíří (vyjma způsobů co mosoj popsal) slinami, což je ten největší průser. U drog je populárnější žloutenka typu C, která se šíří výhradně způsobem co mosoj popsal - tzn. zde nejspíš došlo k záměně.

Jinak nevím co se tu řeší, problémy zaměstnance se řeší se zaměstnavatelem - zde pracovní agenturou, která si to pak vyřizuje s vedoucím firmy, kde má své lidi. Pochopitelně z toho plyne i to, že zaměstnavatel (v otázce figuruje jako firma) se stará o své (kmenové) zaměstnance, nikoli o ty agenturní. Pokud by měl mít agenturní zaměstnanec stejné nebo podobné benefity jako kmenový pak nějaký outsourcing ztrácí smysl...
Doplňuji:
ivzez, pracuji ve firmě kde outsourcujeme kolem 1/3 až 1/2 poloviny věcí, co se řeší. Doposud jsem se nesetkal s tím, že by podmínky pro kmenové a outsourcované zaměstnance byly stejné.


Avatar uživatele
Zlatý

Ať se kamarád informuje svého zaměstnavatele (agenturu)
a nechá se vyslat k lékaři.

Reakce na Jpau:
Firma nesmí dělat rozdíl mezi kmenovými
a agenturními zaměstnanci,
agenturní zaměstnanci mají nárok na stejné benefity
jako zaměstnanci kmenoví.
Doplňuji:
@Jpau: Pak jde o porušování zákoníku práce.
Ale agenturní zaměstnanci si většinou nestěžují, že?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

No jo slinami také, ale musí to být do krve. Takže většinou když tě někdo pokouše.

http://www.zloutenky.cz/…

Avatar uživatele
Bronzový

jpau

Já to zmínil spíš z hlediska karantény, pokud máš někoho se žloutenkou B, tak musí mít vlastní příbor, nádobí atp. protože šíření slinami je skutečně možné. Naproti tomu člověk se žloutenkou typu C (která je mj. oproti B neléčitelná) může používat např. společný příbor v kantýně protože hrozba, že by někoho nakazil je minimální. Velmi malá je i ve chvíli, kdy přijdeš do styku s infikovanou krví (čímž tedy nikomu nedoporučuji to zkoušet).

Avatar uživatele
Bronzový

SteimlX

Souhlasím s NikkiHeat... ale přece jenom je to informace z druhé ruky, takže ještě nevím moc podrobností, ale firma si asi dnes nemůže dovolit zabalit celou výrobu a uvalit karanténu, ale rozhodně dělat rozdíly mezi zaměstnanci je, směšné je slabé slovo, opravdu...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1915
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1155
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.