luiggi

Jak postupovat při změně servisu po autonehodě? A vrácení zapůjčeného auta?

Dobrý den,

ve čtvrtek 19.10 jsem měl autonehodu na d1 – nejsem viník. Ve stresu jsem kývl na asistenční službu, která mi zajistila odtah do AutoOpat – cca 10 min jízdy od nehody. Tam mi zajistili i náhradní auto s tím, že všechno zaplatí viníkova pojišťovna. Jelikož je to autorizovaný servis tak na 90% to bude totální škoda, což nechci, když auto je jako nové, servisované. Tak jsem se rozhodl, že zapůjčené auto vrátím, a budu chtít auto zpět, s tím že ho dám do jiného servisu. Myslíte, že budu muset odtah, asistenční služby i dny půjčeného auta zaplatit, nebo to jde stále na pojišťovnu? Auto co mám půjčené vyjde na celkem dost za den, a nerad bych doplácel.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Arne1

Proč se v první řadě neobrátíš na svou pojišťovnu ? K čemu si myslíš, že ji m áš ?

luiggi

Samozřejmě že obrátím, vím, že do 10dnů to mám nahlásit, ale nevím zda mi nějak pomůže, když nejsem viník a vlastně z mé pojištovny nic nepůjde. Nebo je to jinak ? Děkuji

Arne1

Ty nemáš asistenční služby ? Když už teda jsi tak <…> že nemáš havarijko. I když jsi viník, tak máš nárok na asistenční pomoc při havárii. To vypadá, žes podepsal nějakou pojistku a ani ses nenamáhal zjistit o co jde, tipl bych že nějaké epojištení nebo klik nebo jiné jejich převtělení. Já nadávám na tu televizní reklamu na linku 1224, protože si myslím, že svéprávný člověk si umí přečíst číslo na své zelené kartě. Jak je vidět, tak neumí a ani to z té reklamy ne.