Apalusa

Jak postupovat při přepsání louky na zahradu?

Chceme rozšířit zahradu na vlastním pozemku o cca 250 m2. Jak máme postupovat,aby se louka přepsala na zahradu? Musí být zřejmě zaměřena od geodeta a pak na katastru nemovitostí přepsáno. Anebo jinak?Díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
GM

Nejdřív bych se šla informovat na obecní úřad.

Další odpovědi
Ametyst

Na katastrálním úřadě se udělá změna, překvalifikování části pozemku. Vede to potom také ke změně v platbě daně z nemovitosti.

elkon

To nelze jen tak, že si něco vymyslíte, musí to schválit město (obec), podle schváleného územního generelu, případně udělit výjimku. Pak je možné řešit s katastrálním úřadem.

plebs

Hele Sorry územní plán obce, katastr nemovitostí, k čemu slouží je to pozemek, nebo parcela, trávní porost, orná, ostatní a pod.
Zák. 256/20013 Sb., 183/2006 Sb., výhl. 35/2013 Sb., a.t.d.

Pepa25

Proč a co chcete udělat? Daň z nemovitostí při přeměně na zahradu akorát navýšíte, přitom louku i zahradu můžete nebo nemusíte mít oplocenu, můžete mít vedle sebe dva pozemky bez zcelování. Rád odpovím (mám praktické zkušensoti se změnou druhu pozemku), ale co vlastně potřebujete?