zubnílékařka

Jak postupovat ? Na 2 roky odjíždím za dcerou do Sydney . Vlastním malý rod. dům, do kterého hledám důchodce .

Manželský pár, nebo pouze pána. Veškeré náklady na bydlení budu nadále hradit. Jde mi jen o to, aby v dome v mé nepřítomnosti někdo byl, o dům se staral a zároveň hlídal. Zítra ráno podám inzerát do Táborského deníku, ale stále přemýšlím , jestli je to ten nejlepší nápad . Nikoho ze známých jsem nesehnala. Jak by jste postupovali vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
autacek

Nu, představa je to hezká, bohužel se obávám, že jen těžko realizovatelná, nejlepší varianta je domluvit se s někým z rodiny, aby Vám na to dával pozor, druhá možnost je domek pronajmout a zase se domluvit s někým, komu můžete důvěřovat, aby Vám tam na to dával pozor.

Nápad dát domek k užívání někomu zadarmo vyžaduje potkat takového člověka, kterému můžete plně důvěřovat. Nedělal bych si iluze o tom, že se Vám tam o to bude někdo starat, jako by to bylo jeho, obzvlášť když ví, že je tam jen na chvíli a je tam bez kontroly.

Ale třeba budete mít štěstí a pak vyvětráte i ten, jak se škaredě říká – pardon za ten výraz, smrad z důchodců.

Další odpovědi
marci1

Tak to je velmi zapeklitá věc. Chtěla bych všem lidem věřit, ale bohužel to nejde, člověk si říká : co kdyby, abych o ten dům ještě nepřišla. Pokud by se nejednalo o někoho známého, nebo jím doporučeného, tak bych zcela jistě neuvažovala o cizích lidech.Snažila bych se vymyslet nějakou jinou možnost, ale jakou mě zrovna nenapadá. Možná bych se zeptala v úklidové službě, jestli by někdo zodpovědný ze zaměstnanců této možnosti nevyužil.

Funna

bydlet úplně zadarmo a ještě si užívat cizího domu 2 roky, když je majitelka na druhé straně zeměkoule?…škoda, že je pro mne Tábor tak daleko…tohle by totiž nebral jen blbec…ale s prominutím, tohle muže nabídnout cizím, neznámým a neprověřeným lidem jen ještě hloupější…já bych normálně zašla do realitky a nabídla tam dům k pronájmu za úplně symbolickou pronájmovou částku, aby se hned někdo našel…samozřejmě by si inkaso platili oni…a se smlouvou v ruce a garancí realitní kanceláře bych v klidu odjela za oceán…

iceT

Hledala bych někoho kolem 40 až 50 let,klidně i někoho mladšího,starší člověk toho na domě už moc nepodělá(myslím to starání se kolem domu a po domě) a ti mladší by mohli být i rádi,že mohou na chvíli bydlet a ještě ušetřit na vlastní bydlení nebo alespoň částečně,pokud hodláte platit náklady a dům je váš.Samozřejmě pokud bude dost zájemců,tak si vybírat,kritéria pro výběr si pak určit musíte sama.
A jen tak mimochodem,ti známí nemají třeba děti na prahu nebo za prahem dospělosti,kteří by chtěli vyletět z hnízda a zkusit si bydlení bez rodičů?Samozřejmě slušné,žádné nekalé živly.

zjentek

co jej střelit a zbytek života dožít důstojně?
..myslím jako mimo čr ..najdete tam více realizací, jak a pro co žít ,)

zubnílékařka

Děkuji všem za odpovědi.
Dům pronajmout nechci, protože kdyby nastal problém s placením, nemohla bych přijet. Mladým lidem poskytnout domek na párty se mi také nechce.
Přemýšlím i o mladé mamince v nouzi.
Na domku nechci žádnou práci. Jen v létě posekat trávu a v zimě odklízet sníh.