olda12

Jak postupovat?

Obecní zastupitelstvo segře nechce zahrnout pozemek do územního plánu,je to hned vedle posledních baráků,byla na všech ůřadech souvisejících,nikdo neměl námitku proti výstavbě na té parcelce,zamítli to z neplatných důvodů a ve vyjádření(které se ani neobtěžovali jí sdělit,zjistila po dlouhé době na neaktulizovaných stránkách obce) že píší že nemají finance na vybudování sítí a komunikací,ale to po nich nikdo nechce..,(jen osobní poznatek,minulý rok na náklady obce vybudovali cca 3–4km sítí a silnici pro jednoho místního podnikatele aby si tam mohl postavit vilu)nevím je to tam nějaký divný tam to hospodaření,švica je nehodlá podporovat obálkou a zajímalo by ji jestli je nějaká páka na takovýhle zastupitelstvo?Nemá v úmyslu se stát přes noc milionářkou,jen si tam chce s manželem postavit bungalow a tenhle pozemek zakoupila k tomuhle účelu,ale nestihla to řešit v době když to bylo povolení na vyjímku a ted se tam uskuteční ten plán územní. kam se obrátit? na ombudsmana? nebo jak to řešit?? předem děkuji za odpověď
Doplňuji:
Buď jsem se špatně vyjadřil,nebo jste to špatně pochopil. Obec udává nepravdivy duvod stavebni závory,tvrdí že vystavba neni možná z důvodů že se pozemek se nachází v Přirodnim parku,ale na krajském úřadě řekli že přirodni park se jen vyjadřuje k typu stavby,navic pozemek děli jen cesta od obce,tak v tom absolutne nevidi duvod,proto ten ombudsman,protože to zamítají z nepravdiveho duvodu..

Nejlepší odpověď
anonym

Základní podmínka ombudsmana je, že napřed musí být vyčerpány zákonné opravné prostředky.
Tj. v tomto případě odvolání proti stanovisku nebo rozhodnutí obecního úřadu u nadřízeného orgánu samosprávy.
Máte-li nějaké písemné rozhodnutí, měla by tam být v závěru uvedena možnost odvolání a odvolací orgán.
Je-li podezření na korupci, existuje korupční linka, kde lze vznést podnět.
Pak je ještě šance zkusit to u opozičního zastupitele, ten by také mohl alespoň poradit.

Další odpovědi
Drap

Ombudsman nepomůže, nedošlo k porušení zákona. Tato rozhodnutí jsou plně v kompetenci zastupitelstva, stejně tak jako další úpravy územního plánu. Možností je příště zvolit zastupitelstvo jiné a pořádat o úpravu územního plánu.