KawiiBoo

Jak pomoct kámošce?

Ahoj, chtěla bych pomoct kámošce, ale nevim jak. Ona párkrát hulila a tím myslím trávu a jsme v 7.třídě. No a teď ji na to přišla máma a ona se z toho úplně složila, ve škole brečí s nikým se nechce bavit a tak. Ja vím, že to co udělala není ani trochu správný a že to neměla dělat, jenže ona asi půjde do pasťáku a já nevim jak jí podpořit nebo trochu zvednout z toho dna. Prosím napište mi něco pozitivního, vím, že je blbá když to udělala, ale nechci aby byla až na dně :(
Doplňuji:
DoktorWho žiji v Trutnově :/ no a kámoška experimentovala a dala si tak 3× za půl roku a sama si tu chybu uvědomuje, ale čím víc si říká, že udělala takovou blbost tím víc si připadá jako idiot a je nešťastná ještě víc.
No a máma jí těď nechce nic dovolit a tak. Zkoušela jsem s ní mluvit, ale nijak to nepomáhá :( :/ A učitelé to teď vědí taky a akorát jí to pořád vyčítají, až na jednoho učitele, který si šel s tou mamkou promluvit, ale nic nezlepšil :(
Ale jinak díky ukazovala jsem jí nějaké pozitivní odpovědi a trochu jí to tu náladu zlepšilo bohužel jen asi na pár minut :(

Nejlepší odpověď
bolak

Chyba je v rodiči, když dokáže psychicky dostat dítě do takového stavu, kvůli naprosté prkotině jako je vyzkoušení trávy. Matce bych doporučil návštěvu psychologa a kámošce vysvětli aby s ní měla trpělivost, trávu vyzkoušel každej druhej, já osobně naposled před rokem. Člověk si občas potřebuje vyčistit hlavu, odreagovat se, sednout si jentak vklidu sednout v koupelně na okraj vany a 3 hodiny pozorovat tekoucí proud vody…
Doplňuji:
DoctorWho: Na planetě Zemi, tady jsou takové věci běžné, stačí si projít statistiky a dozvíš se že trávu vyzkoušelo každé třetí dítě. Máma dělá z komára ještě většího komára..

Další odpovědi
Reezo

Milá Kawii, bohužel spoustu rodičů se snaží uchránit své ratolesti od svích chyb. To, že hulila trávu v 7. třídě je dost šokující zjištění pro rodiče. Čas napraví všechny rány. Jinak Když se tak zamyslím, tak takovej alkohol je třeba daleko nebezpečnější pro člověka, než samotná marihuana. Nejen, že to zatěžuje celý organismus, ale také se v játrech tvoří látka, která je 30× toxičtější než samotný alkohol. Kocovina je vlastně otrava.

Z mého pohledu to není zas tak strašná věc, spíš to šokovalo toho rodiče. Ale určitě to není pro děti, stejně jako alkohol. Rodič se s tím musí vyrovnat, protože nemá smysl něco zakazovat. Zakázané ovoce chutná přeci nejlépe.
Doplňuji:
Nejdůležitější je, aby to kamarádka nebrala jako chybu. Rodiče, stejně časem budou muset čelit nějakým nepříjemným věcím. Já sám jsem byl dlouho proti marihuaně a dneska si klidně občas dám. Nepiji alkohol a cítím se báječně. Nikdo nikdy po marihuaně neumřel, ani neměl žádné komplikace. Navíc ten stav od opilosti je jiný a to v tom, že člověk není otupěný alkoholem a myslí mu to mnohem více a více se soustředí na věci. Zase nevýhoda je v tom, že se občas až moc zamyslíš a zapomeneš na nějaký věci… 🙂 Jinak souhlasím s Bolákem, že je to chyba rodičů.

Funna

tím chceš naznačit, že JEN za to, že párkrát hulila trávu, půjde do pasťáku???..to ji jako někdo práskl, že z toho byl soud?…to je nějaké divné…jen tak se do diagnostického ústavu neposílá…pokud jsi nám řekla opravdu všechny její průšvihy, tak s tímhle jí moc nepomůžeš, to si musí vyřešit doma, protože podle toho co píšeš, jí spíš doma jen vyhrožují…

Drap

Vydrž, časem se to napraví, pokud nebude kamarádka dále blbnout.

DoctorWho

Bolak nesouhlasím..
Pokud je v 7. třídě, což jo je 12/13 tak by ani myslet na to neměla protože jako kouřit ve 13 ,kde to žiješ proboha?

anonym

Fascinuje mne, jak se děti (nemyslím to ve zlém) pokouší ´vyřešit´ problémy, které mnohdy neumí řešit ani dospělí… 😉
Takhle otázka je – pravděpodobně, fake – ale pokud ne, chyť kámošku za ploutev a dotáhni ji ke školnímu psychologovi. A pokud školního nemáte, zeptej se na nějakého dobrého svých rodičů a dotáhni ji tam – on už si bude vědět rady – jednak promluví s tvou kámoškou a dostane ji do ´normálu´ – a také promluví s jejími rodiči (mámou) a vysvětlí jim (jí), jak se ke tvé kamarádce nadále chovat.
___
Psycholog není psychiatr – je to jen člověk, který má vysokou empatii a díky tomu se je schopen vcítit do problémů téměř každého člověka – a je natolik vzdělaný, že si s těmito problémy ví rady. Teda – většinou… 😉

Reezo

mowla:
Psycholog? Jako na co? Vždy si všechno musí uvědomit sám ten člověk.
Nejdůležitější je to, že když si dá člověk jointa, tak to není nic špatného. Špatné je to až tehdy, kdy se začne tvořit závislost. Pokud si člověk občas dá, tak proti tomu nic nemám. V tomto případě je návštěva psychologa úplně zbytečná. Je spousty lékařských studií, že marihuana je spíše zdraví prospěšná, než škodlivá zatímco jiné návikové látky jsou daleko nebezpečnější, jako třeba ty jedy co jíme v potravinách, čokoládě atd… navíc je to prevence proti rakovině.