JájsemRaibek

Jak plánoval vojevůdce Jan Žižka z Trocnova vojenské útoky?

Jak si jistě vzpomenete,byla země plná špehů a vyzvědačů, takže plánování nějakého vojenského útoku neslo i svá rizika.
Mohl vojevůdce Jan Žižka z Trocnova plánovat útoky jen s tím komu věřil, tedy mezi čtyřma očima, aby nebyl plán vyzrazen?

Nejlepší odpověď
ivzez

Kromě toho, že Jan Žižka nevystavoval vojenské knížky, jak víme
díky Eduardu Kohoutovi, nekreslil a nepsal ani žádné plány,
protože tehdy neexistovaly spolehlivé trezory. Všechno nosil v hlavě
a se vším podstatným své pobočníky seznámil až těsně před bitvou.

Další odpovědi
Klaproth

Vtipálku. Mezi čtyřma očima je rozhodně neplánoval!