dust8

Jak ovlivňuje různá teplota vody v pračce prací proces a výsledný efekt? Není to o otáčkách, správném množství prášku?

Kdyby se pralo na správné otáčky se správným množstvím prášku, ale např. ve studené vodě?

Odpovědi
elkon

Studená voda ti nic nevypere.

Ametyst

Prášek na praní je špatně rozpustný ve studené vodě. Je k ničemu. Navíc když se v posledních letech vyrábějí enzymatické a ne fosfátové. Pračky jsou konstruovány pro minimální množství vody, velmi úsporné, proto se často musí dát extra máchací program, aby prádlo nebylo plné prášku, a zašedlé. Pračky perou agresivně, o to strach nemám. Jen dost vody tam chybí.